Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

dziwny klekot na wolnych obrotach


krzys_3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Posiadam grand scenica z silnikiem 130 km. Mam problem z dziwnym klekotem, rzezieniem. Na wolnych obrotach niezaleznie od tego czy sprzeglo jest wcisniete czy nie. Slychac to w srodku w samochodzie. Wystarczy dodac doslownie lekko dotknac pedal gazu i jest wszystko ok. Niedawno czyli dwa tygodnie temu zmienialem dwumas na kolo sztywne valeo, pasek i rolke napinacza na kole pasowym, poduszke dolna zwana osemka. Wczesniej przed tym tez takie cos bylo slychac. Nie wiem co to moze byc sam silnik wydaje sie byc w porzadku. Czynmoga byc to np poduszki gdyz na poczatku ubieglego roku zmienialem silnik ze 120 na 130 km. Uszkodzone panewki ale sam slupek bez zmian w komputerze. Prosze o porade za co z gory dziekuje. Moze sa sposoby aby po kolei wykluczac przyczyny np zdjecie paska od alternatora. Czy. Zmianapoduszek pozostalych.

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 - pl-literki

Ponieważ jest to forum techniczne, co nie oznacza, że możesz obejść się bez pl-literek stosuj poprawne oznaczenia jednostek.

km -> kilometry

KM -> koń mechaniczny

P_r_z_e_m_o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy niskich obrotach są większe drgania. To może być cokolwiek, jakaś osłona, obudowa, IC, chłodnica. Druga osoba do pomocy, maska w górę i szukać.

Jak sprawuje się sztywne koło? Jest jakaś różnica w porównaniu do dwumasy? Większe drgania, głośniejsza praca etc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dziekuje za odp. Po zmianie kola samochod na wiekszych obrotach jest glosniejszy, pojawia sie taki gluchy szum. Szkoda. Co do mojego problemu to. Nie mam mozliwosci z kims sprawdzac, probowalem sam ale nic z tego nie wyszlo. Ktos mi doradzal szarpaki i podobno to by wykazalo czy wine maja np poduszki (???).

Ps w sprawie polskich znakow poprawie sie.

 

lapka2.gif

Regulamin pkt.

5.6 - pl-literki

5.7 - logika wypowiedzi Aston76

 

No to czekamy niecierpliwie na poprawę. Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!