Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Mialem kilka dni temu stluczke, kobieta wjechala w stojacy za mna samochod na swiatlach i lekko mnie puknal w pupe :mrgreen:

Zderzak tyny mam caly, sie nie oderwal. Jest porysowany, uderzenie bylo dosc glosne, stalem na hamulcu i troche autem rzucilo.

 

Na razie nie zdejmowalem zderzaka ale czy za zderzakiem jest jakis element ochronny?, ktory mogl sie wygiac itp? Mam w przyszlym tygodniu ogledziny goscia (rzeczoznawcy) z firmy ubezpieczeniowej (HDI nawiasem mowiac), nie wiem jak on cokolwiek stwierdzi "na oko".

 

Prosze o jakiekolwiek porady dotyczace tego co sprawdzic czy sie nie oderowalo, pokrzywilo itp. Moze ktos wie ile kosztuje malowanie zderzaka (kolor lakieru to czarna perła)? Jak zachowywac sie i na co zwracac uwage jak auto bedzie ogladal rzeczoznawca? Po takim stuknieciu z tylu moze trzeba isc do mechanika zeby cos przejrzal?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję sprawdzić zderzak po przez zaglądnięcie pod niego od spodu. Zobacz czy plastiki się połamały, czy poduszki są całkowicie powpychane. Zajrzyj również do bagażnika, czy łączenia blachy nie popękały i czy nie ma jakichś wgnieceń, wygięć.

Element amortyzujący niewielkie uderzenia to wlasnie poprzeczne plastiki i poduszki w zderzaku.

 

Uderzenia w samochód na "hamulcu" są właśnie nie przyjemne bo jest mocne uderzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za informacje, nie zdawalem sobie sprawy, ze tam sa takie poduszki, widzialem w "sam naprawiam", ze zderzak wlasnie w tym miejscu ma taka plastikowa kostrukcje szkieletowa, ona cala o ile dobrze wyczuwam wsadzajac reke za zderzak wypadla mi na ulice podczas zderzenia :mrgreen:. Chyba bez odkrecenia zderzaka sie nie obejdzie, Zaraz sobie sprawdze ile kosztuje nowy zderzak (o wlasnie znalazlem, ze tylny od 200 do 230 zł).

Sprawa moze nie byc taka blacha. Do bagaznika tez zajrze, najwazniejsze, ze mam prosta klape (to jakis cud w ogole).

Najgorsze jest to, ze jak jade w aucie wszystko brzeczy (szyby i plastiki wnetrza)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z HDI jest.... (cenzura)

 

Ja mialem to samo - laska we mnie wpadla porysowany zderzak, klapa bardzo delikatnie i oberwany srodkowy zaczep zderzaka. Pojechalem do HDI, przyszedl rzeczoznawca porobil zdjecia przyznal zderzak do malowania. Mowie - ze nie ma szans - zaczep pekniety - musi byc wymiana. Powiedzial, ze nie chce mu sie schylac (ja sie przy nim schililem i palcem pokazalem ktory zaczep), mam zadzwonic jak samochod bedzie naprawiany w warsztacie po dodatkowe ogledziny (zderzak oczywiscie chcialem wymienic sam). Oni musza miec go na podnosniku zeby fajnie bylo widac i zeby sie przypadkiem nie pobrudzili, a przy okazji dostali dodatkowa kase za delegacje/prace w terenie...

HDI to w ogole chora firma. Ostatnio ich polityka polega na ciaglych odmowach, bezsensownych amortyzacjach (po 50%) i wyplacaniu pieniedzy po 3 miesiacach. Jednoczesnie licza, ze ludziem, nie bedzie chcialo sie z nimi walczyc. Moje i moich znajomych z nimi przeboje sprowokowaly mnie do wykupu pakietu DASa (pomoc prawna). Szkoda nerwow.

SoundWave, przygotuj sie na dodatkowe ogledziny, bo za pierwszym razem ci ocenia tylko to co widac z 10 metrow. No chyba, ze akurat trafisz na ich dobry dzie :roll:

 

BTW. Niech ktos sprobuje sie kiedys dodzwonic do krakowskiego oddzialu likwidacji szkod. NIE MA TAKIEJ OPCJI. :evil: :evil: :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doskonale zdjecie, dzieki!

 

[ Dodano: 2008-02-13, 10:59 ]

Wlasnie sie dowiedzialem, ze HDI Asrekuracja zgupiblo moje dokumenty (bulshit IMO) i na razie z mojej likwidacji szkody nici.

Znalazlem informacje, ze "Podstawowy przepis prawny (Kodeks Cywilny) określa, że odszkodowanie powinno być wypłacone w okresie 30 dni, a jeżeli jest to niemożliwe to w ciągu 14 dni od momentu usunięcia przeszkód." Moja przeszkoda jest, to, ze zgubili dokumenty :/ Wiec tak naprawde zgodnie z prawem chyba mnie zalatwili na cacy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!