Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane 1,6 97 r - gaz ??


Maximus

Rekomendowane odpowiedzi

Nie zakładaj żadnego wynalazku. Interesuję sie techniką LPG od jakiegoś czasu i znam opinie instalatorów z pewnego forum. Najczęściej zakładane są Polskie KME - Diego oraz AC - STAG200 lub 300. Z tą pierwszą są wieczne kłopoty. Zdecydowanie polecam Staga. Oczywiście w warsztacie jak zapytasz, to polecą tylko to co leży u nich na półce, a reszta to gówno.

 

Sam długo planowalem założenie sekwencji i czytałem różne źródła aby wybór był trafiony. Instalację założyłem własnoręcznie więc conieco się orientuję.

 

Kolejna sprawa to cena. Normalna z montażem to 2500zł, a można też znaleźć za 1700zł (choć to wiąże się z odległością warsztatu). Poszukaj na Allegro. Wiele warsztatów się tam ogłasza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lewy jeżeli sam to zakładałeś to jeździsz bez homologacji?. Powiedz co myslisz o podniesieniu temperatury przy przełanczaniu z benzyny na gaz w zimę, czy to ma sens? Bo przy jeździe po mieście w zimę zaraz po przełączeniu jak stanie się na światłach to nieraz gaśnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdźę z homologacją. Jak kupiłem Megi to miała zainstalowaną Igen. Najpierw wymieniłem butlę, potem z Igen na II a następnie na IV. Dopiero teraz jestem usatysfakcjonowany.

Ja zmieniać temp w zimę nie zamierzam. Temp przełączania mam ustawioną na takim poziomie aby wskazówka temp. ruszyła o jedną kreskę a z nawiewu leciało choć ciepłe powietrze. Naprawdę mrożnych dni nie miewamy zbyt wiele, więc wolę to wrazie co przełączyć ręcznie aby opóźnić przełączenie.

Jedyne nienormalne objawy jakie miałem to po nocy w temp ok -12 po przełączeniu na LPG wtryski gazu "dzwonią" do momentu aż się nagrzeją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich. W mojej megan instalka założona kilka lat temu. Na gazie zrobione ponad 100 tys. zero kłopotów.

Silnik sprawdzany ciśnienie super równe na wszystkich cylindrach. Tak więc polecam do silników takich jak ja mam (opis). Jazda tania, kłopotów zero. Pozdrawiam wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A ile Krzychu29 pali Ci na 100 km gazu, a ile benzyny, czy faktycznie jest różnica 3 litrów. Ja mam w oplu astrze gaz, to pali mi niezleżnie od warunków 8 litrów na 100 km, (na benzynie na trasie 4,9l przy prędkosciach do 150 KM/H, a po mieście 7- 8 litrów). Po mieście oszczędzam wieć sporo, a w trasie wychodzi prawie na zero, zależy od aktualnej ceny benzyny. Instalacja jest BRC, ale z lambda lecho (podobno badziewie, ta lecho). Jestem ciakaw jak jest w megane bo ten silnik jest dużo mniej oszczędny niż w oplu (oba silniki mam 1,6, w megane 1,6 K7M/720, w oplu 1,6 CNZ oba 75 km, ale w oplu dużo słabszy, przy małych prędkościach).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Sebaczaj.

Różnica jest niewielka ponieważ gazu pali mi na trasie 8 litrów przy prędkości ponad 140 km/h. Natomiast miasto różnie średnio 9 litrów gazu a benzyny palił około 8. Ja mam silnik o mocy 90 km.

Więc jest silniejszy od astry.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Sebaczaj jak masz w oplu spalanie na trasie 5l to graulacje, instalka LPG wcale nie jest potrzebna, ja w megi mam 1.4 16v kombi i na trasie pali 7 benzyny lub około 8,5 gazu (średni wypakowana i do 130kmh) przy moich przebiegach to duża oszczędność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Po długich rozważaniach - przeszukiwanie internetu, opinii znajomych i waszych za które dziękuje - dzisiaj zaprowadziłem rano samochód do warsztatu. Wybór padł na sekwencje D.T. Gas Tech 600s - cena instalacji 2,500zł,-. Jeszcze miesiąc temu kosztowała 3000 tysiące. Co zadecydowało o wyborze?- przede wszystkim opinie o tych którzy montują. Polecano mi w okolicy Starogardu 2 warsztaty jeden to ten który wybrałem drugi Swarożyn instalował KME -Diego - chcieli za niego 3000,- cena zadecydowała ale nie do końca - KME Diego nie ma najlepszych opinii i do warsztatu mam około 15 km. Opis instalacji którą wybrałem : http://www.dtgas-system.com.pl/ . Czytałem o tej instalacji opinie itd. są dwa miasta w Polsce w których robią te instalacje i partaczą robotę i nie umieją sobie poradzić j- ale to nie Starogard - tutaj ludzie są zadowoleni - jak będzie ostatecznie i czy się pomyliłem czas pokaże. Na razie jestem zadowolony z warunków gwarancji - 2lata lub 60 tysięcy km - jakbym musiał z niej korzystać napiszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż. Jest to jedna z trzech polskich instalacji. Póki co najżadziej zakładana. Oby nie pracowała jak IIgen tej firmy. Osobiście widziałem tylko jeden samochód z taką instalacją. Seicento 900. Podobno sprawuje się dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!