Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

dziwne stukanie lub tarcie


Akselb3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Posiadam Renault Megane Coupe 1,6 Benzyna

Ciężko mi troszke opisać problem ale.

Pojawił się nagle gdy wracałem z trasy autkiem.

Nagle silnik zaczął buczeć wydając dźwięk taki jakby ocierało jakieś łożysko.

Dzieje się tak po rozgrzaniu silnika - przejechanie kilku KM.

Gdy jade z prędkością 60/70 km/h i wrzucam na luz zaczyna właśnie coś ocierać, lub przy puszczeniu gazu i hamowaniu zaczyna mocno buczeć.

Sprawdzałem olej w skrzyni biegów, dolałem go jednak dalej tak się dzieje.

Co może być przyczyną ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejechałem właśnie około 12 KM dalej działo się tak gdy silnik trochę sie rozgrzał i zaczęło buczeć jednak to nie były felgi.

Sprawdziłem dokładnie i nie była żadna ciepła ani troszeczke.

Masz może jakiś inny pomysł ??

Te buczenie jest tak rytmiczne jak pasek czyli w takich odstępach czasu to mniej więcej buczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dokładnie, ma takie same cykle jak piszczenie paska tylko ze wydaje calkiem inny odglos takiego tarcia lub buczenia.

Dzieje sie tak jak przejade kilka KM i jest troche rozgrzany i jak daje mu gaz to nic sie nie dzieje dopiero jak wrzuce na luz, spuszcze noge z gazu lub zaczne wciskac pedał hamulca zaczyna właśnie cyklicznie buczeć.

Wymieniłem olej w skrzyni biegów - nie pomogło

nasmarowałem i przeczyściłem WD 40 rolke od paska i nie pomogło.

 

Więc opcje które ja obstawiałem to nie to.

A ty Piok masz może jakąs sugestie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na dzień dobry posprawdzaj wszystkie rolki z rozrządowymi włącznie, ogólnie pooglądaj czy wszystko kręci się jak nalezy to co jest na paskach, następnie koła w góre i słuchal łozysk z tym , że jeżeli pojawiło sie (jak piszesz) nagle to raczej łożysko wykluczamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm na postoju nie występuje to zgrzytanie tylko podczas jazdy.

 

rozrządu jeszcze nie wymieniałem gdyż auto mam kupione od miesiąca czasu i na rozrząd niestarczyło mi narazie pieniążków.

Smarowałem rolki od paska i dalej to sie robi. przejechane ma 181 000 km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!