Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Sekwencja i wkrętki kolektora SCENIC 1.6 8V K7M


pc114

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Zostaw dysze 2.0 i wstaw ustawienia tutaj z LPGTECH-a, na wolnych obrotach kliknij zapisz osc i wstaw, druga sprawa nagraj osc w taki sposób że jest zimne podłącz komputer włącz program do techa i zapal auto czekaj aż auto przełączy się na LPG. Wstaw coś takiego. Aaa ustaw na reduktorze 1 bar. Nie martw się coś z tego będzie :unsure:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wyczytałem, że czarne hany są szybsze od barracud.

Na tę chwilę skróciłem wężyki na 8cm, dysze poszły 1.5mm, ciśnienie 1.2bara, sterownik przestawiony na standard. Wyszło coś takiego. Na LPG FORUM mam równoległy temat, tam można też odpisywać.

RENAULT_SCENIC_standard ok.rar

post-64593-0-75266100-1391025605_thumb.jpg

post-64593-0-04647100-1391025622_thumb.jpg

Edytowane przez pc114
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

A czy ktoś może się wypowiedzieć na temat takiej instalacji:

- sterownik AG-CZECH (ECO-ATS),

- okablowanie,

- mapsensor UCC-1,

- reduktor KR-4 do aut o mocy nie przekraczającej 150 kM,

- listwa wtryskowa QUTTRO AGCZECH ,

- zbiornik wraz z wielozaworem w miejsce koła zapasowego

 

Będzie to działać w scenicu 1.6 8v? Czy lepiej się nie pchać w taką instalkę. Cena z montażem 1500zł. W ogóle warto gazowac scenica, który ma przeletane 209 tysi?

Edytowane przez klimi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sobotę montowałem instalacje BRC SEQUENT 24 LIGHT my10 brat ma taka w SEACIE LEONIE tylko nie light i świetnie mu to chodzi jest kilka wersji tej instalacji przede wszystkim jest prosta i ma tylko jedną skrzynkę nie potrzeba żadnych emulatorów wszystko jest w jednym. Osobiście polecam. Co do montażu wtrysków ja je zamontowałem od spodu dysze pod katem w stronę cylindrów i wtryskiwacze tez od spodu akurat są tam trzy otwory z gwintem m6 do których zamontowałem szynę z płaskownika i do tego listwę wtryskowa dzięki czemu mam trochę trudny dostęp ale za to krótkie wężyki pomiędzy dyszami a wtryskiwaczami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka, dawno mnie nie było...

 

Ja zdołałem ogarnąć temat lpg i podziele się spostrzeżeniami...

<><><><><><><><><><>><><><><>

Wcześniej miałem taki setup: wkrętki od spodu (bardzo ciężki dostęp do wtryskiwaczy), dysze 1.5mm, ciśnienie 1.22bara - co dawało wysoki mnożnik, czyli szybkie pętlenie wtryskiwaczy...

Teraz mam tak: wkrętki od góry, dysze 2.0mm, ciśnienie ok 1bar - mnożnik mam w normie i przestało pętlić...

<><><><><><><><><><>><><><><>

Po za tym musiałem ustawić w sterowniku włączoną opcje minimalnego czasu wtrysku i zrobić korektę po ciśnieniu gazu. Bez tego scenic gasnął na zimnym silniku. Po wciśnięciu pedału sprzęgła reduktor się pompował i zalewało silnik.

<><><><><><><><><><>><><><><>

Udało mi się opanować ten silnik na baracudach, choć niektórzy mówili, że to nierealne. Muszę przyznać, że silnik K7M nie należy do najłatwiejszego zagazowania. Wymaga precyzyjnych elementów i szybkich wtryskiwaczy.

<><><><><><><><><><>><><><><>

Moim zdaniem, jak ktoś chce tanio założyć LPG, to lepszym wyborem przy tym silniku to chyba IIgen.

<><><><><><><><><><>><><><><>

pozdro

pc114

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.9 - Enter Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w sobotę na legalizacji i mam wkrętki od spodu i wtryskiwacze APACHE tez od spodu instalacja SEQUENT 24 my10 LIGHT. Niestety siadł czujnik temperatury i nie udało się przełączyć ma LPG dopiero w tym tygodniu może uda się to uruchomić. Co do silnika to jest jakaś pół sekwencja czyli wtryski połączone w pary. Jak zrobią mi ten gaz to zdam relacje jak to chodzi.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!