Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Silnik 1.6 8V nieprawidłowa temperatura i brak ogrzewania


D.K.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

proszę o pomoc w diagnozie usterki. Mój samochód to Scenic I ph I '97 1.6 8v.

Ostatnio zauważyłem, że przy temperaturach poniżej 10̊̊̊̊ stopni C silnik bardzo wolno się nagrzewa do temperatury roboczej.

Kiedy mam ustawione w kabinie ogrzewanie (które prawie nic nie daje na żadnym biegu dmuchawy) muszę przejechać koło 30 km, a przy wyłączonym ogrzewaniu około 10 km.

Przy temperaturach około 20̊ stopni nie było z tym problemu ale znowu czasami zdarzało się, że przy obrotach koło 3tys nabierał temperatury powyżej środka skali na chwilę po czym wskazówka opadała.

W czerwcu miałem robioną uszczelkę pod głowicą, cały układ chłodzenia według mechanika jest dobrze wypłukany i odpowietrzony a termostat wymieniony na nowy.

Z niedzłającym ogrzewaniem w kabinie myślałem, że to może być wina zakamienionej nagrzewnicy ale teraz doszła temperatura silnika i mam wątpliwości czy mechanik dobrze się spisał.

Edytowane przez D.K.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Ja bym zaczął od termostatu.Że nie dawno wymieniany to nie dowód że sprawny.W ciągniku miałem taką sytuację że w pół roku wymieniłem dwa termostaty.Z tym że u mnie z kolei się nie otwierały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zauważyłem, że przy temperaturach poniżej 10̊̊̊̊ stopni C silnik bardzo wolno się nagrzewa do temperatury roboczej.

Kiedy mam ustawione w kabinie ogrzewanie (które prawie nic nie daje na żadnym biegu dmuchawy) muszę przejechać koło 30 km, a przy wyłączonym ogrzewaniu około 10 km.

To sugerowałoby na nieparawny termostat - otwarty cały czas i od sprawdzenia tego bym zaczął. A sprawdzenie polega na zbadaniu czy po odpaleniu zimnego silnika węże do chłodnicy pozostają nadal zimne, czy stopniowo ich temperatura rośnie. Jak temperatura ich stopniowo rośnie to termostat nie trzyma i trzba sprawdzić dlaczego.

Przy temperaturach około 20̊ stopni nie było z tym problemu ale znowu czasami zdarzało się, że przy obrotach koło 3tys nabierał temperatury powyżej środka skali na chwilę po czym wskazówka opadała.

Ten wpis sugerowałby, że termostat może mieć jakieś przycięcia w otwieraniu się i stąd ten chwilowy wzrost temperatury i późniejszy spadek po jego wiekszym otwarciu się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!