Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Łożysko tył megane


Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 rok później...

witam. mam megane kombi I z 2001r 1,9dci. musze wymienic łożysko piasty tyl ale mam taki problem ze podobno mozna to wymienic tylko razem z tarcza, ja rozebralem tą piaste i za pomoca prasy wyjołem to łozysko bez żadnego problemu, problem mam taki ze nie moge nigdzie dostac łożyska o takich wymiarach jak to wymontowałem, wie ktos moze czy mozna wogule dostac to łożysko jak tak to prosze o jakis namiar

 

[ Dodano: 2009-07-01, 17:59 ]

jeszcze dodam ze orginalł ma kod fc 40725

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
  • 4 miesiące temu...

problem łożyska 40725 powraca widzę cyklicznie :) mnie też to dotknęło, ale jakoś się uporałem :) wygrzebałem w internecie łożysko odpowiadające... jeśli ktoś ma dalej problem, to postaram się gdzieś odgrzebać, gdzie to znalazłem i jaki to ma symbol... niestety przy sobie tego nie posiadam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...

Witam, temat jest o łożysku, a moja sprawa po części dotyczy łożyska. Niedawno zaczęło mi huczeć łożysko z tyłu, więc postanowiłem je wymienić, udałem się do mechanika, ten zadzwonił mi, że przy okazji prawy tył coś hamuje i czy nie miałem z tym problemu, oczywiście problemu nie miałem, ale poprosiłem go, by przy okazji sprawdził hamulec ręczny, do tego do wymiany było też lewe tylne łożysko...

 

Po 3 - 4 godzinach autko było do odbioru, mechanik powiedział, że nie wie co trzymało prawe tylne koło, patrzył na hamulec, ale nie jest w stanie stwierdzić, czy to ręczny, stwierdził tylko, że linka jest już wyrobiona i warto było by ją wymienić aczkolwiek dał mi do zrozumienia, że to nic pilnego. (dodam,że hamulca ręcznego nie używam).

 

Wszystko było ładnie i pięknie, dzisiaj miałem jechać na sylwestra ponad 400 km, więc śmiało wyruszyłem w trasę, nagle w Piotrkowie Trybunalskim, po przejechaniu ok 130 km rozsypuje się tylne prawe łożysko, z koła idą dymy, czuć zapach palonego smaru, nie pozostaje mi nic innego jak laweta i mechanik.

 

Po odkręceniu bębna, okazuje się, że łożysko się rozsypało, na łożysku widać ślady przegrzania. Mechanik który zakładał mi nowe łożyska, święcie przekonany, że to szczęki hamulca ręcznego ściskały bęben co doprowadziło do przegrzania i rozsypania się łożyska.

 

Natomiast mechanik który dzisiaj wymieniał mi te łożysko, twierdzi, że to wina bublowatego łożyska. Wróciłem samochodem z powrotem do domu, jazda bez problemowa, po drodze sprawdziłem czy bęben się nie nagrzewa i wszystko jest okej tak więc wszystko wskazuje na to, iż jest to wina mechanika.

 

Koszt tej operacji wyszedł mnie spory (ponad 700zł) do tego oczywiście moja kobieta będzie sama musiała spędzić sylwestra.

 

Mam do Was pytanko, jak się teraz wziąć za mechanika, bo nie popuszczę takich pieniędzy, w grę wchodzi raczej droga sądowa, o czym już mnie informował. Wziąłem sobie fakturkę vat z lawetki, plus muszę dosłać kasę za fakturkę vat u mechanika, gdyż nie wystarczyło mi pieniędzy by ją wziąć na miejscu. Chcę się za to wziąć z głową, by miało to ręce i nogi, oczywiście w pn jeszcze zajadę do mechanika, pokażę mu zdjęcia i rozsypane łożysko, ale za pewne powie, że nie ma pewności, że to jego łożysko więc będzie się wykręcał, bo jak mi powiedział, nie ma go przy tym, więc różnie może być...

 

Wspomne, że na wcześniejszym łożysku przejechałem ponad 25 tys km, plus to co przejechał pierwszy właściciel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam paragonik, jednak rozmawiałem z zaprzyjaźnionym mechanikiem odnośnie zaistniałej sytuacji i okazuje się, że w tej kwesti raczej nic nie wskóram, gdyż producent łożyska może zarzucić mi nadmierną eksploatację, lub nie właściwą eksploatację tak jak jazda po dziurach. Przykłady podał z własnego doświadczenia w reklamowaniu łożysk, no cóż, zadzwonię jeszcze do pewnej instytucji.

 

Pozdrawiam

 

Sprawa się wyjaśniła. Łożysko się rozsypało, z winy wadliwego hamulca ręcznego, szczęki nawet po spuszczeniu dźwigni hamulca, trzymały, doszło do przegrzania i łożysko się rozsypało. Natomiast w drugim kole łożysko było zapewne dokręcone za mocno, mechanik albo dokręcał na siłę, albo nie wiedział z jaką siłą należy dokręcić łożysko.

 

Efektem tego, 3 krotna wymiana łożyska w prawym kole i dwukrotna wymiana w lewym kole. Piszę to, jeśli ktoś miał by kiedyś podobne problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Znalazłem na necie problematyczne łożysko FC 40725

 

http://www.rufus.pl/1308-renault-megane-me...k-25x62x48.html

 

co myślicie o firmie, która je produkuje MGK ??

przeczytałem gdzieś, że to straszna tandeta i nie warto kupować, proszę o opinie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Znalazłem na necie problematyczne łożysko FC 40725

http://www.rufus.pl/1308-renault-megane-me...k-25x62x48.html

co myślicie o firmie, która je produkuje MGK ??

przeczytałem gdzieś, że to straszna tandeta i nie warto kupować, proszę o opinie....

zapewne MGK pakuje to, a samo łożysko WHX przybyło z Chin...

 

znalazłem w końcu, to co u siebie założyłem...

 

producent: Optimal

kod produktu: 702603S

dowiadywać się u przedstawicieli handlowych na www.optimal.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!