Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Szalejące obroty megane 1.6 90KM


milofreeride

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam problem z obrotami w moim megane 1.9 90KM. Minaowicie auto pali cięzko na zimnym silniku i często muszę wspomagać się pedałem gazu aby w ogóle odpaliło. Gdy już odpali to nie koniec problemów ponieważ albo gaśnie (wtedy muszę poczekać z wciśniętym pedałem gazu aż silnik się rozgrzeje i problem ustępuje) albo obroty są za duże na poziomie 1500-2000. Gdy auto jest już rozgrzane i je zgaszę to na ciepłym silniku raz potrafi zapalić bezproblemu a za drugim razem kręcę roszrusznikiem jak głupi puki nie zapali. Następna sprawa to obroty podczas jazdy samochodem, czasami zdarza się, że przez 10-15 min wszystko jest ok czyli trzymaja się na poziomie 750, ale potem znów zatrzymują się na 1500-2000 raz stale a raz falując. Rzadko się zdarza, że zatrzymują się na 3 tys. Post jest trochę zagmatwany ale starałem się opisać dokładnie każdy przypadek. Proszę doświadczonych kolegów o pomoc w diagnozie i naprawie problemu. Na forum nie znalazłem dokładnie takiego samego przypadku jak mój, więc zalożyłem nowy temat. Pozdrawiam serdecznie.

Ludziska zakonotujcie sobie

km - kilometr jak kto woli 1000m

KM - koń mechaniczny

P_r_z_e_m_o

Edytowane przez milofreeride
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety miałem ostatnio mało czasu więc dopiero wczoraj wyczyściłem silniczek krokowy i obroty cudownie powróciły do normy, ale nadal mam problem z odpalaniem.

Akumulator na pewno daje dobrą moc rozrusznikowi króty kręci bez problemów, ale pomimo tego auto po nocy ma problemy z odpalaniem i musze wspomagać je pedałem gazu.

Czasami zdarza się, że po odpaleniu gaśnie. Gdy auto jest rozgrzane poblem znika. Dodam, że dzieją się dziwne rzeczy ze wskażnikiem temperatury silnika. Gdy jadę samochodem wskazuje on 85 stopni, gdy zatrzymam samochód pokazuje już 90 stopni. Zdaża się, że czasami wskazówka jest delkiatnie ponad 90 stopni (ok. 91-92) oraz zdarza się czasami ze zwyczajnie delikatnie skacze.

Czy któryś z forumowiczów jest w stanie pomóc mi z diagnozie?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Falowanie temp spowodowane jest niewłaściwie działającym termostatem, niestety sporo silników k7m (1.6 8v 90KM)ma tę przypdałość. Niektórzy tak jeżdża i nic złego się nie dzieje. Jednak silnik najszybciej zużywa się "na zimno" i sprawny termostat na pewno pomaga utrzymać go w dobrej kondycji. W k7m można wymiewnić sam wkład termostatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Posiadam od niedawna Megane Coupe 1.6 v8. Problem polega na tym, ze strasznie szaleją obroty. Gdy silnik jest zimny, auto pracuje w miarę dobrze, po krótkiej jeździe, obroty spadają do 500... Silnik na obrotach 3000 pracuję głośno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość BlackRaven

Jak pracuje głośno to sprawdź tłumik,jeśli dzwoni klekocze itp. to to napisz.

Silniki 1.4 i 1.6 8V wymagają okresowej regulacji zaworów czy to robicie ?

Podwyższone obroty biegu jałowego spowodowane są wykrytą przez sterownik usterką lub problemem mechanicznym (pompa paliwa,słaba kompresja) jeśli poprawianie wtyczek nie pomaga trzeba jechać na komp.

I jeszcze jedna uwaga często ludzie do mnie przyjeżdżają jak najpierw sami na grzebią (i zapiszą się błędy) a potem ratuj....

Kończy się to dwoma wizytami bo najpierw "sprzątam" kompa potem z tydzień jazdy i dopiero porządne i uczciwe czytanie błędów i diagnoza,zastanówcie się czy spalone duże ilości paliwa stracony czas na grzebanie pozwalają wam zaoszczędzić.No ale nie moja kasa i nie mój czas

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!