Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Brak napędu :(


tomek_mlody

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem nowy na forum i odrazu mam maly:( (tak mi sie wydaje) problem..

wczoraj jadąc po mieście straciłem napęd :cry:

ruszając ze świateł wbiłem dwójke i nagle pyk!!! stoje biegi wchodzą!! licznik się kreci

bylem pewien ze to przegub odkręciłem obie półosie i przeguby cale dodam ze z lewej półosi cos tam sie wysypało jakieś dwa pierścienie...aa i jak auto niema półosi to na zapalonym silniku skrzynia normalnie kreci.

ktoś wie o co kaman??

czyżby skrzynia sie skończyła??

 

auto to renault megane coupe 1.6 8v 97r

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 - pl-literki Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne wypadło ci zabezpieczenie w mechanizmie różnicowym które jest właśnie po lewej stronie . Ogólnie da radę naprawić tylko trzeba zobaczyć czy nie wytarł się rowek pod zabezpieczenie i niema nadmiernego luzu dodatkowo trzeba dać nową podkładkę i seger . Jeśli jest wyrobione mocowanie zabezpieczenia to można naprawić to patentem jakie jest stosowane w sporcie do tych skrzyń a to znajdziesz w necie .

ps.

Acha daj jeszcze zdjęcia tych pierścieni żeby się upewnić czy to dokładnie to o czym piszę

Edytowane przez djmonkey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka błyskawiczna odpowiedz!!! dzięki:)

są to dwa pierścienie średnicą przypominające denko od szklanki:)

dziś już nie zorbie ale jutro wrzucę zdjęcia!!

 

Dodano: 06 lut 2014 - 14:43

ta są te dwa pierścienie o których pisałem, i zdjęcie skrzyni biegów w miejscu gdzie wchodzi przegub.

post-67545-0-39684300-1391693987_thumb.jpg

post-67545-0-00338300-1391694004_thumb.jpg

post-67545-0-18263400-1391694020_thumb.jpg

post-67545-0-15569700-1391694029_thumb.jpg

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli dobrze myślałem . Podkładka i zabezpieczenie trzymają część w którą wchodzi przegub półosi a ta jest częścią mechanizmu różnicowego . Wepchnij to głębiej tak abyś zobaczył rowek wsadź podkładkę odpowiednio dla niej załóż zabezpieczenie. Najlepiej dać nową podkładkę i zabezpieczenie jeżeli nie będzie nadmiernego luzu to będzie trzymać przez jakiś czas jak nie to skrzynia do wymiany lub musisz zastosować patent wzmacniający co wiąże się z rozebraniem skrzyni i jakąś tam obróbką . ogólnie te skrzynie nie są drogie bo za 350zł można wyhaczyć dobrą suchutką skrzynie biegów z małym przebiegiem.

Edytowane przez djmonkey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!