Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Samochód nie chce przełączyć na LPG


HassanG

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Posiadam w swojej megance instalacje LPG, nie jest to najlepsza instalacja tylko coś starszego. Od zakupu działała dobrze aż do momentu. Kilka dni temu gdy były jeszcze większe mrozy rano odpaliłem auto i zrobiłem około 100km. Gaz działał świetnie. Po dwóch godzinach przerwy auto nie chce przełączyć się na gaz. Mam ustawioną zmianę przy dwóch tysiącach obrotów, a więc spokojnie się rozpędzam chce przerzucić na gaz i nic. Lampka świeci się na zielono a więc jest na gazie ale gdy dodaje gazu nic się nie dzieje, auto traci prędkość i gaśnie. Po dwóch dniach chce sprawdzić czy może się naprawiło, powtarzam więc czynność, lampka się pali i gdy dodaje gazu obroty latają od 1500 do 2000 i po chwili auto gaśnie. Co tam nagle mogło się popsuć? Na początku myślałem że zabrakło gazu jednak podjechałem na BP zatankowałem 20 L i nic. Obędzie się bez gazownika czy nie? może tam coś zamarznąć?

 

Nie długo wrzucę jeszcze zdjęcie spod maski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej zamiast robić zdjęcia to wybierz się do warsztatu. Na odległość bowiem trudno będzie poprawnie zdiagnozować usterkę. Możliwości jest wiele. Zatkany filtr, uszkodzony reduktor, uszkodzona elektronika, zacięty silniczek krokowy itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

thumb_hosting_zdjec_1391710690__dsc_0068.jpg thumb_hosting_zdjec_1391710716__dsc_0067.jpg

 

Dodano: 21 lut 2014 - 22:36

Nie miałem zbytnio czasu żeby się za to zabrać. W czwartek wizyta u gazownika

 

Dodano: 23 lut 2014 - 01:17

CUD! Jak teraz co kilka dni podjeżdżam na stacje, 95 do pełna. Wyjeżdżam ze stacji a mówię sobie ze sprawdzę ten gaz i co.. włączył się! Nie mam pojęcia co się dzieje. Tak czy siak w czwartek jadę do gazownika, jeśli wszystko będzie ok do czwartku to niech mi tylko zrobi przegląd i najwyżej regulację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!