Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Apple MacBook - warto?


bronius

Jaki komputer wybrać?  

26 użytkowników zagłosowało

  1. 1.

    • apple macbook
      9
    • notebook z core 2 duo z XP
      10
    • notebook z core 2 duo z Vist?
      4
    • notebook z centrino z XP
      1
    • notebook z centrino z Vist?
      0
    • notebook z linuxem
      2


Rekomendowane odpowiedzi

Mam dosyć Windowsa, drażni mnie w nim wszystko, ciągłe błędy, zawieszenia, mułowatość itp.

 

Stoję przed kupnem nowego notebooka dla siebie. Poprzedni Acer 3020 ma już dosyć :?:

Zastanawiam się nad macówką. Ma ktoś jakieś doświadczenia z tymi komputerami? Warto zmieniać system?

 

Mam na oku coś takiego: http://www.notebooki.pl/notebook/pokaz/16805/

 

Proszę o jakieś opinie, czy warto w maca iść. Czy OS X 10 to dobry wybór? (główne zastosowania kompa to internet, poczta, komunikatory, office, trochę grafiki, muzyka, czasem jakaś gra GPL)

 

 

ps. z ogarnięciem systemu nie będzie problemu, jak linuxa skumałem to i OS X dam radę ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja narzeczona ma więc co nieco praktyki:

- najładniejszy design

- system baaaaardzo stabilny

- oprawa graficzna systemu bardzo ładna (przypomina vistę, a raczej vista przypomina macOs X)

- do twoich zastosowań będzie idealny (problem z gadu-gadu, ale ponoć do obejścia)

- warte wspomnienia jest że do MacOs X dodawane jest mnóstwo oprogramowania

- sam bym sobie Mac`a sprawił tylko że muszę mieć windowsa :cry: bo "program zawodowy" jest tylko dla windowsa, a nie zamierzam płacić dużo za Maca i później mu Windowsa instalować, wiec zostałem przy windowsie

 

Jest jeden minus:

- mała popularność tego systemu wiąże się z mało popularnością programów w Polsce do Mac`ów, więc jeśli używasz jakiegoś programu zawodowo (jakieś autocady, lex itd.) to lepiej nie kupuj bo i tak będziesz w windowsie siedział. Sprawdź najpierw czy twoje programy mają odpowiedniki Macowskie.

 

Ogólnie polecam :?::?::?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z windowsem to nie problem, bo można w OS X odpalić Windowsa w okienku i w nim działać

 

Jeszcze nad tym kompem się zastanawiam: http://notebooki.pl/notebook/pokaz/18559/

Znam firmę MSI z robienia płyt głównych, ale czy ich komputery są dobre?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dobrze rozumiem ale chcesz kupic Maca tylko dlatego zeby miec Linuxa? No przepraszam OSX (czyli jakas tam dystrybucie linuxa), moim zdaniem Mac ma ladny design ale sie za to placi, wolalbym kupic za ta cene laptopa w standardzie "PC" i zainstalowac na tym np. Ubuntu. :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dobrze rozumiem ale chcesz kupić Maca tylko dlatego zeby miec Linuxa?
Proszę o jakieś opinie, czy warto w maca iść. Czy OS X 10 to dobry wybór?
:?:

 

Nie chcę linuxa, linux posłużył za przykład, że potrafię się przestawić na inny system, więc z przestawieniem się na OS X 10.4 też nie będzie problemu

 

Dziś byłem w iSpot'ie, pobawiłem się z 30 min makiem i muszę powiedzieć, że rewelka :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to pobawiles sie linuxem z wodotryskami (OS X), lepiej nie przeplacac kupic PCta i miec to co sie chce czyli dokonfigurowac dystrybucje.

Z tego co rozumiem twoj zachwyt przede wszystkim bierze sie z tego, ze system operacyjny na maca jest cool i sam mac reprezentuje soba cos wyjatkowego (jak biale sluchawki ipoda czy sam iphone).

Poza tym mac'i przeszly teraz na procesory inela wiec nawet pod "budą" nie ma tam juz malo wydajnych procesorow G5 PowerPC.

 

Polecam strone z przykladowymi pulpitami linuxa.

Oto jeden z przykladow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mac mi się podoba bo OS X jest genialny, nie chodzi mi tu o wodotryski, ale o różne małe udogodnienia (których w windowsie brak) oraz o zupełnie inne podejście do obsługi (IMHO dużo bardziej intuicyjne i prostsze). Plusem jest także pełne wyposażenie w soft od razu przy zakupie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMHO byłbym bardziej skłonniejszy ku wypowiedzi Decepticona :?: (SoundWave). Wydaje mi się, że dla Ciebie lepszym rozwiązaniem byłoby kupienie lapka opartego na PC i zainstalowanie którejś z łądniejszych dystrybucji linuksa. Efekt praktycznie ten sam, a kasy więcej w portfelu zostaje :?: Ale to tylko moje skromne zdanie.

 

Trochę OFFTopując osobiście nie rozumiem ludzi, którzy twierdzą, że Windows jest beznadziejny. Sam korzystam z legalnego XP z SP2 i do tej pory ani raz mi się nie powiesił (zainstalowany przy kupnie laptopa w październiku 2006), a instaluję nowe programy, usuwam stare, gry, itp. Na żadnym z używanych programów (m.in kompilatory C++, Javy, SQL Server 2005, Freelance, MATLab) system się nie wieszał, zawsze pracował stabilinie. Czasem lubię też pograć w gry w wolnym czasie i wszystkie do tej pory działały, nie było błędów. Dobrze skonfigurowany Windows, z aktualnymi sterownikami jest moim zdaniem bardzo dobrym OS'em. Z Linuxem oraz Unixem mam natomiast codziennie styczność w pracy, gdyż pozycja administratora sieci do tego zobowiązuje. Ale używam tych OS'ów tylko jako serwerów, jako workstation w zupełności starcza Windows. Oczywiście nie propaguję tutaj nienawiści do Linuxa, ale moim zdaniem Windows dla użytkownika przeciętnego, w zupełności wystarcza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bronius, moim zdaniem kup sobie Mac'a. :?:

Sprawdzi sie przy wszystkich twoich wymaganiach i poczujesz głebszy oddech w porównaniu z win.

Kolejna rzecz to nowe doświadczenie, jak kupisz sobie kolejnego PC to będziesz miał kolejnego PC.. A przy macu zrobisz krok do przodu i sam już będziesz wiedział czy następny to będzie Mac czy PC - z doświadczenia wiem że Mac :?:

Kolejna rzecz: system operacyjny w Mac'u problem z głowy w PC - decyzja: przestarzałe ale stabilne XP SP2- czy problematyczna i zawieszająca sie ale już na poziomie Vista (np procesy których nie można już "zabijać" i okienka które zamykają sie.. dopiero po resecie)

Takie jest moje zdanie :?:, dobrego wyboru zycze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna rzecz: system operacyjny w Mac'u problem z głowy w PC - decyzja: przestarzałe ale stabilne XP SP2- czy problematyczna i zawieszająca sie ale już na poziomie Vista (np procesy których nie można już "zabijać" i okienka które zamykają sie.. dopiero po resecie)

 

Możesz podać kilka przykładów, w których dla zwykłego użytkownika (internet, muzyka, filmy) XP SP2 jest przestarzałe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!