Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Apple MacBook - warto?


bronius

Jaki komputer wybrać?  

26 użytkowników zagłosowało

  1. 1.

    • apple macbook
      9
    • notebook z core 2 duo z XP
      10
    • notebook z core 2 duo z Vist?
      4
    • notebook z centrino z XP
      1
    • notebook z centrino z Vist?
      0
    • notebook z linuxem
      2


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Wnioski po kilku tygodniach używania maca: najlepszy komputer jaki miałem :)

 

Windows wymięka. OS X jest 100 razy lepszy, szybszy, stabilniejszy, komputerek trzyma na baterii koło 5 godzin, klawiatura jest bardzo wygodna, ekran jest czytelny. Komputerek można trzymać przez kilka godzin na kolanach, bo nie parzy jak to się czasem w laptopach zdarza oraz nie ma od spodu otworów wentylacyjnych. touchpad jest inteligentny, np. położenie dwóch palców na nim powoduje przesuwanie zawartości strony góra/dół/lewo/prawo :( Wielkość komputera jest idealna do teczki jak i do plecaka.

 

Na OS X jest office 2008 więc z pracami biurowymi nie ma problemu (jest word, excel i powerpoint - koszt 476 zł). Ba, nawet lepiej gdyż office 2008 ma funkcje niedostępne dla wersji na windowsa :) Przy pracy z np officem komputer nie wydaje ŻADNYCH dźwięków :)

 

Naprawdę, szybkość działania komputera jest niesamowita. Po kupnie komputera dokupiłem ramu i teraz mam 2GB ramu (koszt 156zł). System po prostu śmiga. Nie ma przestojów. Duże zbiory zdjęć są raz dwa ładowane i przeglądając je nie ma problemu z ich długim okresem ładowania (jak się dzieje np w windowsie)

 

Komputer ma dużo lepszą antenę do wifi niż mój poprzedni acer. Siła sygnału w całym domu jest w macu na maxa a w acerze były miejsce gdzie nie mogłem się połączyć.

 

System operacyjny OS X jest dużo bardziej intuicyjny niż windows. Po tygodniu wyleczyłem się z windowsowych nawyków i muszę powiedzieć, że nie wyobrażam sobie teraz powrotu do windowsa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samego macbooka kupiłem w promocji za 3000zł gdzie cena obecna to 4000zł

 

Ale przed zakupem mocno się zastanawiałem czy nie kupić rocznego kompa np ibooka 12" z ostatniej serii za ok.1500 zł, komputerek taki ma ten plus ze relacja ceny do wydajności jest jeszcze lepsza niż w macbooku ;-) no ale wiadomo jak z używanymi rzeczami jest...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!