Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

kłopot z odpalaniem


thedi

Rekomendowane odpowiedzi

witam serdecznie. jestem tu pierwszy raz także proszę o cierpliwość gdybym zrobił coś nie tak.

jestem szczęśliwym posiadaczem w sumie dwóch meganek, obie w 1.9dti z 2002 roku.

od okoł półtora rok mam problem z odpalaniem jednej z nich. problem ten pojawił się latem z dnia na dzień, mianowcie po dłuższym postoju od 6 godzin wzwyż nie ważne czy jest +30 stopni celsjusza czy -5 muszę męczyć rozrusznik ok 15-20 sekund. po odpaleniu z rury wydechowej leci chwilkę biały dymek i silnik nierówno pracuje, po chwili jednak to mija i jest ok lecz gdybym ją od razu zgasił i próbował od razu odpalać to znów jest ten sam problem z uruchomieniem, kończy się on dopiero po przejechaniu ok 2 km lub kilkunastuminutowej pracy na biegu jałowym. wtedy mogę normalnie ją uruchomić i odrazu odpala "za strzałem". po wizycie u mechanika ustawione wtryski i zawory, pompa podobno sprawdzona i dobra(bosh ni/sn 1k)stopnia sprężania już nie pamiętam ale na 280 kkm to w miarę dobre niestety odpalanie bez zmian.

a teraz co przy niej próbowałem robić:

-wymieniłem świece żarowe, podłączyłem nawet na krótko do aku,

-wymieniłem wężyki przelewowe od pompy do wtrysków i między wrtyskami,

-założyłem dodatkowe zaworki zwrotne przy pompie - kawałek bezbarwnego przewodu igielitowego i brak pęcherzyków powietrza

-eksperymentowałem z zaworkiem start/stop podłączając go bezpośrednio pod aku. wydaje mi się że działa poprawnie

dalej bez zmian.

niedawno zauważyłem że po odłączeniu czujnika temp. silnika (4 pinowy przy termostacie) odpala od razu, tyle że kopci strasznie na czarno i wchodzi na około 2 500 obrotów, zakupiłem więc nowy czyjnik i bez zamontowania w termostacie podłączyłem do kostki niestety jednak brak poprawy. dodam tylko że przy dużych mrozach około -15 odpalał od razu po przekręceniu kluczyka.

proszę o pomoc, jestem do tego autka bardzo przywiązany i chciałbym je jeszcze z waszą pomocą orzywić:)

 

lapka2.gif

Regulamin pkt.

5.6 - pl-literki

5.7 - ortografia Aston76

Edytowane przez thedi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!