Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam Megane 1.6 V8, 1996 rok

Po osiągnięciu temperatury, kiedy włącza się wentylator, para wyrzuca wodę z układu chłodzenia.

Głowica sprawdzona - jest szczelna; pompa wody - nowa i działa; termostat - sprawny; węże - równiez są sprawne; odpietrzany ukłąd zgodnie z instrukcją

Bez termostatu również gotuje sie i wyrzuca wodę.

Czy ktoś z Państwa miał juz podobny problem - prosze o podpowiedź, gdzie szukac usterki

z góry dziękuję za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro pompa wody jest sprawna to przy sprawnym (nie zablokowanym) układzie chłodzenia powinna przebijać przez głowicę płyn chłodzący i tym samym wypchać powietrze, które potem powinno być spuszczone przez odpowietrzniki. Wnioskuję, że była zdejmowana głowica w celu sprawdzenia szczelności, więc była zmieniana również uszczelka. Mój ojciec miał przypadek w oplu, że nowa uszczelka miała źle wybity jeden otwór, przez który właśnie przepływał płyn między blokiem silnika, a głowicą i też się z takim przypadkiem męczył chyba z miesiąc. Uszczelkę oddał do reklamacji (dizel- dość droga), ale kosztów diagnostyk i nerwów nikt mu nie zwrócił. Na te uszczelki to trzeba niestety uważać i zawsze porównać ze starą. Dalej obstawiam jakieś blokowanie płynu, ale w którym miejscu to trzeba chyba po kolei dochodzić.

 

P.S. Tą odpowiedź wysłałem Ci też na pytanie PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temp.wody rosnie,otwiera sie termostat, wlacza sie wentylator .wyrzuca wode przez zbiornik. po odkreceniu sruby odpow. wali para. stygnie-zasysa wode.temperatura rosnie,gotuje sie w ukladzie,itd.

 

[ Dodano: 2007-01-30, 17:46 ]

uszczelka za 92 zł, otwry dokladnie sprawdzone,nawet rozwiercone z4mm na 6mm glowica sprawdzona na szczelnosc, szlifowana. nic nie pomoglo. co jest? w serwisie sugerują że moze byc mikropekniecie cylinra.zaczelo sie od tego ze poszedl olej do wody .w oleju nie ma sladu wody .dziekuje za sugestje,moze ktos spotkal sie z podobnymi objawami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz może, czy na rozgrzanym silniku węże powrotne płynu do chłodnicy sa ciepłe. Jeżeli nie....to masz zapchany układ.

Ja sprawdziłbym jeszcze, czy zjawisko wyrzucania płynu wystepuje również jak całkowicie odkręcisz korek od zbiorniczka. Nie odkrecaj tylko tego korka jak mocno rozgrzejesz płyn bo wybuchnie i poparzy Cie !!!. To bardzo niebezpieczne!!! Odkręć zanim bedziesz rozgrzewał.

 

 

ps. pozwoliłem sobie poprawić na kolorowo bo to bardzo istotna uwaga Prezes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz może, czy na rozgrzanym silniku węże powrotne płynu do chłodnicy sa ciepłe. Jeżeli nie....to masz zapchany układ.

Ja sprawdziłbym jeszcze, czy zjawisko wyrzucania płynu wystepuje również jak całkowicie odkręcisz korek od zbiorniczka.

po wymianie uszczelki uklad chlodz plukalem 5-krotnie wodą z proszkiem do prania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po wymianie uszczelki uklad chlodz plukalem 5-krotnie wodą z proszkiem do prania

 

Fatalnie....kto Ci poddał taki pomysł? proszek do prania ma silne własciwości żrące. Ani pompa wody, ani chłodnica, ani kazde inne urządzenie, do którego dociera płyn napewno nie są z tego płukania zadowolone. Jeżeli już, to płucze sie tylko czystą wodą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po wymianie uszczelki uklad chlodz plukalem 5-krotnie wodą z proszkiem do prania

 

Fatalnie....kto Ci poddał taki pomysł? proszek do prania ma silne własciwości żrące. Ani pompa wody, ani chłodnica, ani kazde inne urządzenie, do którego dociera płyn napewno nie są z tego płukania zadowolone. Jeżeli już, to płucze sie tylko czystą wodą.

jak inaczej usunac olj z ukladu chlodzenia?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stosując ten proszek do prania mogłeś zapchać układ chłodzący. Proszek oprócz tego, że jest żrący to wytwarza piane i wlasnie ona mogła zapchać np rurki chłodnicy lub inne wąskie przeloty. W sklepach motoryzacyjnych sa specjalne płyny do płukania układów chłodzących. Spróbuj je zastosować, może udrożnią Ci układ. Z tym proszkiem to był naprawde fatalny pomysł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gotuje bo nie ma obiegu. Gdzieś jest ten układ zapchany. Inaczej nie powstawałoby to ciśnienie. Jeżeli juz kilka razy płyn zagotowałeś, to uszczelka pod głowicą długo nie wytrzyma. Sprawdzałeś temperature węży powrotnych? to nieraz pomaga Sprawdz drożność chodnicy. Chłodnica to szereg cieniutkich rureczek. Łatwo je zapchać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedyś chłodnice miedziane ( w megi masz aluminiową ) płukało się roztworem sody kaustycznej .....................

a tu proponuję rozebrać wszystkie węże ...

uszczelka za 92 zł, otwry dokladnie sprawdzone,nawet rozwiercone z4mm na 6mm glowica sprawdzona na szczelnosc, szlifowana. nic nie pomoglo. co jest? w serwisie sugerują że moze byc mikropekniecie cylinra.zaczelo sie od tego ze poszedl olej do wody .w oleju nie ma sladu wody .dziekuje za sugestje,moze ktos spotkal sie z podobnymi objawami

ja tak miałem w ciężarówce co chwilę pluła na szybę borygiem silnik został rozebrany w drobny mak ( takie było podejrzenie że jest rysa na tulei (cylindrze) i pod wpływem ciepła puszcza ciśnienie w układ chłodzenia) niestety nic nie stwierdzono, po złożeniu silnika na nowo na nowych uszczelkach problem zniknął CZARY!!!

może w twoim przypadku zostało także coś sknocone w warsztacie

ale najpierw sprawdź obieg w chłodnicy i przepustowość układu silnika

 

[ Dodano: 2007-01-30, 21:30 ]

termostat otwiera-chlodnica goraca-za chwile wlacza sie wentylator jednoczesnie wyrzuca wode.dziwne ale to dzieje sie naprawde.to mnie kosztuje juz prawie 500 zł i nikt nie wie co moze byc przyczyna

jakie jest zabarwienie spalin białe?aż mleczne??? bo to mi wygląda na walniętą uszczelkę pod głowicą jeżeli zaczyna wyrzucać po otwarciu termostatu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!