Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Po przełączeniu na gaz wraca na PB i puszcza z zaworu


eMBe

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od paru dni mam problem z instalacją lpg VSI Prins. Samochód w momencie przełączenia na gaz szarpie i po 3s jest non stop dźwięk taki sam jakby nie było już w zbiorniku w ogóle gazu. Muszę manualnie wrócić na PB i od razu na LPG jednak drugi raz przełącza się dopiero po ok 6 przejechanych kilometrach (normalnie przełączał się po przejechanym kilometrze). Poza tym gdy próbuje przełączyć się na gaz i ja w tym momencie hamują bądź wyrzucam auto na luz samochód gaśnie. Dodam jeszcze iż przy pierwszej próbie przełączenia bardzo śmierdzi gazem - najprawdopodobniej puszcza zawór bezpieczeństwa pod maską przy parowniku bo stamtąd syczy i ulatnia się gaz.

Ostatnio zdarzyło mi się tak, że auto przełączyło się na gaz po tych przejechanych ok 6 kilometrach i akurat ruszałem spod świateł dość gwałtownie - przy przekroczeniu powyżej 4500 obr/min centralka znowu zaczęła pikać i dalszą podróż musiałem odbyć na PB. To była taka jedyna sytuacja i więcej się nie powtórzyła.

Ma ktoś z Was podejrzenia co to może być?

Starałem się w miarę zrozumiale opisać mój problem więc mam nadzieję, że nie będzie pod tym względem problemów.

Pozdrawiam i z góry dziękuję za porady

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam Prins'a, ale w corolli. Na 99% reduktor do czyszczenia, a niewykluczone, że bedzie potrzeny zestaw naprawczy, jak będą sztywne membrany. Przy czyszczeniu należy szczególną uwage zwrócić na tuleją i iglicę, która w niej chodzi oraz siedzenie grzybka zaworu krórym steruje iglica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!