Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Koszt wymiany nagrzewnicy i filtru przeciwpył


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

 

Mam problem jak to bywa z naszymi samochodami (chodzi mi o Renault Megane 1.4e RT 1999) dotyczacy nagrzewnicy - po 9 latach chyba ja szlag trafil bo zimno jak diabli, w srodku paruja szyby i wogole...

bylem w warsztacie i sprobowalem przeplukania jej - chlopaki wymienili mi caly plyn na nowy w ukladzie chlodzenia, przeczyscili pod cisnieniem nagrzewnice oraz wymienili mi termostat na nowy ale niestety nie przynioslo to efektu!

Ostatnia rzecza jaka mi pozostala to wymiana nagrzewnicy i razem z nia od razu za jednym zamachem filtru przeciwpylkowego ale mam do Was pytanie - ile taki interes bedzie mnie kosztowal?! Szukalem na allegro no i widze ze nagrzewnice sie wahaja w granicach 70-90zl, ale nie widze nigdzie filtru! Czytalem na forum i doszedlem do wniosku ze wymiana jej to nielada wyzwanie w mojej Megance ;/ wiec pewnie i roboty bedzie duzo?!

 

Pomozcie prosze i napiszcie ile to moze kosztowac lub jesli macie to jakies inne pomysly - ale chyba juz wszystko bylo na forum co przeczytalem :?:

dzieki serdeczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymiana to chwila...mówię o filtrze,

---------------------------------------

na allegro od 30 zł kupisz już

---------------------------------------

a w nagrzewnicy szlam jest pewnie,trzeba ją wyjąć i mechanicznie usunąć syf,zalać płynem i będzie ok

 

Kolego, klawisz "Enter" sie zawiesza. :-P Proszę nie nadużywać - gojgien

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja juz jestem po wymianie nagrzewnicy! Ciepło w samochodzie jak diabli, jak sie nagrzeje to musze przykręcic nawiew bo nie idzie wytrzymac a jak się przyłoży rekę do nawiewu do po dłuższej chwili aż parzy. Nagrzewnica z allegro 80zł wymiana kupe roboty zajęło to mechanikowi 7godz (150zł). Warto było bo wreszcie mam ciepło, a płukanie nagrzewnicy moim zdaniem nic nie da!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

le nie widze nigdzie filtru! Czytalem na forum i doszedlem do wniosku ze wymiana jej to nielada wyzwanie w mojej Megance
jak jestes sprawny manulanie to wymienisz filtr w minute (doslownie)
a płukanie nagrzewnicy moim zdaniem nic nie da
a patrzyles np na dolanie plynu (glacial) mialem to samo w lagunie, dolalem plynu i bylo OK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!