Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Drgania


Rekomendowane odpowiedzi

podczas jazdy na wyższych biegach w różnym przedziale prędkości zaczyna trzepać całym autem np.na 4biegu między 60 a 90 podczas przyśpieszania.Myślałem że to półoś ale mechanik twierdzi że poduszka na silniku.Co wy na to?Jak wyluzuję to wszystko zanika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poduszka na silniku to jedno ale opisałeś za mało szczegółów. A zaobserwowałeś pracę silnika bo ona mi tak najprawdopodobniej będzie przyczyną. czy silnik sie nie dławi. może jakoś w dziwny sposób zostaje hamowany dopływ ON. może pompa do ustawienia też być.

Daj więcej szczegółów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z silnikiem nic się nie dzieje.poduszka pod skrzynią wymieniona.Całym autem telepie tak jakby opony wybuliło.

 

rozpędzam się na 3.Po włożeniu biegu nic nie czuć dodaje coraz więcej gazu i wpewnym momencie całe auto dostaje wibracji.Wciskam sprzęgło i wszystko zanika.

To jedyne szczegóły jakie mogę podać.Opony wymienione więc odpadają oczywiście

 

[ Dodano: 2008-01-25, 11:47 ]

autem nie szarpie na zasadzie niedomagań silnika tylko telepie na boki przodem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z biegami nie ma problemu.Wcześniej bardzo szarpało lewarkiem ale wymieniłem poduszkę pod skrzynią i jest ok.

Przez weekend byłem u siostry i jeszcze raz jeździłem tą meganką:

wrzucam 4bieg dodaję gazu i od prędkości 60km wzwyż przy dodawaniu gazu całym autem trzęsie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to przynajmniej zaczyna być wiadomo co to.Jakoś nie uśmiecha mi się dać samochodu do mechanika i patrzyć jak wymienia mi pół auta zanim coś znajdzie.

Stwierdził że w megance jest zbyt gruba półoś żeby się skrzywiła.Dodam że siostra kiedyś udeżyła w krawężnik prawą stroną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Witam.

Nie bede zakładał nowego tematu, drgające meganki pojawiają się tutaj od czasu do czasu,ale potrzebuje drodzy forumowicza Waszej porady.

Mam meganke 1,4 z 1998 roku. Jakis 4-5 miesiecy temu wydech zaczal dzwonic. Troche to zaniedbalem,ale ostatecznie tydzień temu oddalem auto do mechanika i wymienil obejmę (poprzednia sie rozpadła). I tu zaczęły się kłopoty...po uruchomieniu silnika, samochód dosłownie drży,żeby nie powiedzieć ze się trzęsie.Drgania nie ustępują w czasie jazdy,do tego stopnia nie można też przekroczyć 100 km/h bo robi się tak głośno że ciężko wytrzymać. Czytałem na forum,że przyczyną mogą być poduszki pod silnikiem lub skrzynią,albo cewki....ale czy jest możliwe,że po wymianie obejmy te elementy nagle się popsuły? Czy coś podobnego się wam przydażyło,albo może znacie kogoś w okolicach gliwic,kto mógłby pomóc mi z tym fantem??

 

[ Dodano: 2008-09-06, 20:59 ]

Witam ponownie.

Dziś w czasie jazdy nagle auto przestało drżeć,ale za to mogę wrzucać wsteczny ograniczenia, tzn nie działa ta blokada i troche przy wrzucaniu jedynki trzeba uwazać - czyżby skrzynia do wymiany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

witam:)

Mam meganke 1,6 1998r. i mam tak samo na niskich biegach auto wpada w wibracje, całe drzy "kaszle" zachowuje sie tak jakby mialo zaraz zgasnac. podloczenie do kompa nic nie wykazuje, cewka wymieniona, mechanik nie stawia na poduske pod silnikiem, tak naprawde to nie wie co jest niby duzo reczy ale nie potrai powiedziec tak naprawde co

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!