Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane 1,9 DCI CHIPTUNING HAMOWNIA


wojtek7112

Rekomendowane odpowiedzi

snap, nie ma złej mieszanki bo przepływka oblicza ile dokładnie powietrza się dostało i do tego dawkuje ilość paliwa, proste.... chłodniejsze powietrze ==> mniejsza jego objętość ==> czyli więcej tlenu w jednostce objętości o czym komputer wie bo do tego jest przepływka ==> komputer zwiększa dawkę ========> więcej tlenu i wiecej paliwa to się RÓWNA większa MOC!!!!! Panie podstawy termodynamiki się kłaniają :?: :-P

 

 

pozatym wszystkim seryjnie doładowanie w 1.9Dci ma sięgać max 0.9 bara przy standardowym sofcie.... a nie wywala ci błędu bo przy doładowaniu 1,5 to powinno auto w stan awaryjny przejść... Turbo GT1749A sprawnie działa do doładowania 1.35-1.4 powyżej może się szybko rozsypać....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do uzyskanej mocy to myślę, że robiłeś to na hamowni V-techa, bo ja mam identyczny wykres i u mnie w standarcie co prawda na wzmocnionej ropie (1,5 dci 82 KM) wyszło 95,2 KM. Z tego co się dowiedziałem to te hamownie zawyżają z 7-10% więc weź poprawkę na uzyskany wynik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Snap, nic się nie zacznie, przecież przyznaję (sprawdziłem to też na forach innych samochodów), że te hamownie zawyżają :!: . Jako przykład podałem siebie :?: . Więc u kolegi Wojtka tych 124 kucyków to tak naprawdę aż tyle nie ma :-( .

 

[ Dodano: 2008-01-25, 23:02 ]

No niepotrzebnie dodałem o tym paliwie, no ale nobody's perfect :?: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze mnie dziwi jedna rzecz , dlaczego max moment jest dopiero przy 2500rpm a nie przy 2000rpm, gdzieś słyszałem ze 1.9dci ma maksa od 2000rpm ale nie wiem czy to prawda.. jezeli tak to winne są kierownice od vnt w turbo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma Waldka 708 to się nie zacznie :?: . Ale tak na poważnie to turbina zacieła (kierownice) mu się nie na maksymalnym otwarciu ale gdzieś 80-90% z tej racji moc max. osiąga wcześniej.

 

[ Dodano: 2008-01-25, 23:12 ]

Snap w katalogach podają że max moment jest przy 2000.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dowiedziałem sie ze powinni hamować na 5 biegu a nie na 4 że pomiar nie jest adekwatny jeżeli silnik ma temp 120 C na moją prośbę zeby powiedział czy przepływka jest

dobra turbina przeładowuje i nie może powiedzieć powiem jedno nie polecam tej hamowni

pojechałem tam żeby sie dowiedzieć coś o silniku a tu lipa stracona kasa

 

[ Dodano: 2008-01-26, 16:35 ]

Witam dostałem fajny link od kolegi gdzie jest opisane czyszczeni turbo

szkoda że nie po naszemu może ktoś przetłumaczy

http://www.technologie-entwicklung.de/Gast...nt15-turbo.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 4 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!