Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

lekkie stuki przy delikatnym skręcie kierownicy przy wolnej jeżdzie


matrix63

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem od dłuższego czasu z moją meganką, proszę was o pomoć bo niewiem co jest nie tak? Podczas ruszanie lub jazdy około 20km na godz.,przy lekkim skręcie kierownicy w lewo (około od 1/4 do 1/2 obrotu) czyli delikatny skręt kierownicą i dodania gazu jest wyczuwalny lekki stukot tak jakby przegób grzechotał! nie jest to mocno ale martwi mnie ta sytuacja.Dodam że jeśli wchodze w zakręt bez gazu to nic się nie dzieje,tylko przy dodawaniu gazu(np.przy wzniesieniu na łuku przy wolnej jezdzie jeśli moge to opisać) Napiszę jeszcze że byłem u mechanika i stwierdził że jest to przegób.Po wynianie półosi z przegóbem (lewa strona ),sytuacja się zbytnio nie zminiła tylko że jestem bez 600zł bo tyle mnie to kosztowało :) Proszę was o pomoc co to może być, bo już sam nie wiem. Dodam że inny znajomy mechanik powiedział mi że jest to przegób wewnętrzny ???

 

Regulamin pkt.

5.6 - pl-literki

5.7 - logika wypowiedzi, ortografia Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może przegub wewnętrzny, a może poducha któraś już naderwana. Ja na twoim miejscu sprawdził bym tą poduszkę na środku. Dwa jeżeli to stuka przy ruszaniu albo przy wolnej jeździe to daj się przejechać mechanikowi, albo jedź z nim powinien to usłyszeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem identyczną sytuacje! z góry wiedziałem że dolna poduszka jest zerwana i obstawiałem że przegub także kończy żywot.Po wymianie dolnej poduchy okazało się że ów stukanie( jak opisałeś wyżej) spowodowanie niedokręconą poduszką silnika tą z prawej strony. Przegub cały! sprawdź najpierw to:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok zobacze co z tą poduszką. Tylko daje mi to do myślenia,że owe stuki słychać tylko jeśli skręcam w lewo??? jadąć na małym gazie są lekko wyczuwalne a dodając więcej gazu stuki,(lekkie grzechotanie) nasila się coraz bardziej.Dzięki za podpowiedz jeśli ktoś ma jeszcze jakieś uwagi to proszę pisać.Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!