Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Na zimnym silniku nie ma ochoty przyspieszać


pavlik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Meganka jak w opisie. Jedyny problem jaki mam, to taki iż przy zimnym silniku autko nie ma ochoty przyspieszać. Sytuacja występuje tylko na PB. Generalnie autko wyjeżdża z garażu i od razu leci na LPG więc nie stanowi to większego problemu, jednak lubię mieć wszystko zapięte na ostatni guzik. Świece, przewody, filtry, płyny po wymianie. Benzynka nowa Verva98+dolałem środek na usunięcie wody. Spalanie (gazu) norma przy tym silniku. Wczoraj miałem okazję przetestować i na PB poszła 155, dalej zabrakło mi już prostej(niestety przy tym silniku żeby dojść do 150 trzeba długo się bujać). Zawory są po regulacji i nie wiem co jeszcze mam powiedzieć. Nie sprawdzałem spalania benzynki, nie chcę tankować do pełna, jakoś mi się nie opłaca. Nie wiem co mogę sprawdzić jeszcze. Czujnik temperatury powinien być OK bo samochód odpala za pierwszym razem. Teraz przypomniało mi się, że mogła paść sonda lambda i na ssaniu mogę mieć złą mieszankę prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domyślam się, że to sonda. Trzeba wymienić. Całe szczęście mam dwu przewodową, która jest dosyć tania, przynajmniej w porównaniu z wydatkami jakie miałem do tej pory. Całe szczęście, że u mnie sonda nie ma nic do jazdy na gazie. Instalka I generacji. W sobotę przy dobrym piłowaniu spaliła 7,6/100, tylko na trasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od zawsze mam takie spalanie. Ostatnio regulację gazu przeprowadzają mi chłopaki co ten gaz montowali a znają się na tym. Nie mówiłem im, że ma mało palić tylko, że ma być ustawione prawidłowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a czy gazownicy sa w stanie sprawdzic sonde lambda??na tym swoim komputerku??bo u mnie samochod odpala bez problemu na benzynie ale jesli nie dodam gazu raz tzn zapale bez gazu to mi obroty beda falowały.Silniczek krokowy wymieniony na nowy.Co to jeszcze moze byc??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na swoim komputerku są w stanie sprawdzić tylko skład spalin. Podłączajac sie do centralki LPG (o ile taka posiadasz) mogą sprawdzić odczyty z sondy. Jeśli ładnie i miarowo faluje w przedziale 0-1V to mozna przypuszczać że działa i jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to wina przepustnicy sprawdź też to mogła się zapchać czymś później jak się rozgrzeje silnik to może wszystko wraca do normy :?: Miałem też coś takiego w passacie i na nowo była programowana i wszystko potem wróciło do normy Pozdro :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze uściślę, że sytuacja występuje przy niskich obrotach, tak gdzieś do 3000. Jak już silnik się wkręci to idzie. Nie dam rady na zimnym np. "ruszyć" z dwójki jak koła ledwo co się toczą, tylko muszę wrzucić jedynkę, i jechać na wysokich obrotach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź jednak tą sondę. Miałem ostatnio podobne efekty, gdy do pęknietej wtyczki od sondy nalała się woda. Na niskich obrotach miał zero mocy.

Mogła też paść grzałka sondy (o ile masz czteroprzewodową lub chyba też trzyprzewodową).

 

Oczywiście to tylko trop. Może niewłaściwy, ale warto sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Kolega ostatnio zadal mi pytanie co bylo przyczyna ze na zimnym mulil. Otoz notuje w ksiazce serwisowej wszelkie wymiany i od od grudnia 2007 roku nic nie wymienialem, mam na mysli uklad WN, filtry itp. Pamietam ze probowalem wymienic sonde lamda ale jej wymiana nie usunela usterki opisywanej w tym poscie. Jedyna rzecz jaka mi sie kojarzy to taka, iz wyjezdzilem cale paliwo, zatankowalem 98 i dolalem preparatu usuwajacego wode. To wszystko co zrobilem i usterka zniknela. Samochod do tej pory chodzil bez problemow. Na dzien dzisiejszy problem mulenia znow sie pojawil wiec w najblizszym czasie zrobie powtorke z powyzszych dzialan i postaram sie podzielic efektami na forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!