Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

wymiana silnika


adriano07

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.Mam małe problem a mianowicie mój silnik jest już na wykończeniu,moje auto jest 1996 roku a ja znalazłem silnik od Meganki z 1997 roku. Wszystko ok tylko moja skrzynia biegów ma oznaczenie JB 1054 a w tamtym jest JB 1170.Czy moja skrzynia będzie pasowała do tego silnika czy jest w nich duża różnica? Z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adriano07, ja miałem clio co miało 200kkm i wciąż na syntetyku śmigało, więc rodzaj oleju nie jest kryterium. Poza tym skąd wiesz, że sprzedający Cię nie oszukuje?

 

Sporo meganek na części jest rozbieranych więc znalezienie w miarę młodego silnika nie jest problemem. Przejrzyj sobie np. allegro. W większości rozbitki stały pod chmurką z rok-dwa z nim trafiły do Polski.Weź pod uwagę, że taki silnik może mieć wżery na cylindrach (na przykład)

 

Przy wyjętym silniku zmień od razu rozrząd, pompę wody bo nie wiesz kiedy to było wymieniane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie trzeba zrobić prawie wszystko przy takim silniku. Świece kable też raczej nie będa pierwszej młodości uszczelki trzeba sprawdzić a i nie wiadomo czy nie będzie palił oleju jeśli silnik długo stał takie coś może sie dziać :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie trzeba rozważyć wszystkie za i przeciw, złomiarz mówi że stoi prawie rok i jeszcze jeździł nią po placu jak przyszła do niego.Chciałbym uratować moją brykę bo fajnie się nią jeździ,2 razy byłem w Holandii i nigdy mnie nie zawiodła. Tylko teraz ten silnik, znajomy powiedział że to jest stary silnik od renaulta 19 wsadzony. Mówił że meganka ma bagnet oleju z tyłu mój ma z przodu silnika i ta głowica wygląda jak od gaźnikowca ma ślady po mechanicznej pompie paliwa,kolektor ssący i skrzynia są chyba te co były.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko było w sumie dobrze ,trochę słychać było zawory ale nie było to takie straszne.Ostatnio jednak zawory zrobiły się trochę głośniejsze i silnik zaczął brać olej około 1 litra na 4 tyś km.Pojechałem do znajomego który stwierdził że głowica na pewno jest od renówki 19 i to prawdopodobnie od wersji gaźnikowej.Nie mam problemów z uruchamianiem silnika jeszcze nigdy nie było tak żeby nie zapalił, przez cały rok wsiadam i za 1 razem auto uruchomione.Z gazem też bez problemów chodzi tak samo jak na benzynie.

Ja mam silnik 1.4 8v na jednopunkcie i z tego co widziałem na zdjęciach meganki miały raczej bagnet z tyły koło kolektora ssącego, moja ma z przodu obok wydechowego,a tak mają renówki 19, nie widziałem jeszcze meganki z takim silnikiem jak mój a przejrzałem trochę zdjęć na allegro i oto moto.Myślę że chyba silnik i głowica zostały włożone od 19.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ja pisałem na GG, tym bagnetem się nie sugeruj. Jego umiejscowienie zależy od rocznika. Na początku silniki 1.4 8V były identyczne jak te w 19.

 

Dwie aukcje z silnikami od Meganek. Bagnet jest obok kolektora wydechowego:

http://moto.allegro.pl/item298587095_silni...super_cena.html

http://moto.allegro.pl/item299196693_renau...rgy_silnik.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!