Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Jak zbudować altankę?


andrzej87

Rekomendowane odpowiedzi

Największe altnki widziałam do 35 m² do stawiania bez zezwolenia

Zgodnie z aktualnym prawem budowlanym, takie obiekty małej architektury bez zezwolenia, a tylko na zgłoszenie 30 dniowe przed rozpoczęciem prac, można stawiać do powierzchni 10m kwadratowych i tylko jeden taki obiekt na działce do 500m kwadratowym.

Mogą za to jako jedyne być budowane na zabronionym dla innych obiektów terenie, oznaczonym w planach zagospodarowania przestrzennego, jako ogródki przydomowe (strefa zieleni)

Nie jest ważne jak to w marketach tłumaczą ale co prawo budowlane o tym mówi.

Dość dokładnie temat zgłębiałem bo jakiś nawiedzony kartograf na nowych planach w połowie działki wyznaczył mi właśnie taką strefę, przecinając w poprzek juz stojacy tam wcześniej garaż i od tamtej pory nie mam możliwości obok niego w jednej linii zbudować kolejnych, nawet zwykłych blaszaków postawić tam nie mogę.

I tak połowa działki jest praktycznie bezużyteczna, można tam tylko kosić trawę i płacić za ten obszar podatki. :bash:

Nawet o otwartych z boku wiatach można zapomnieć, bo jeśli pod taką jest postawione auto, to też jest jako garaż traktowana.

Fragment planu zagospodarowania przestrzennego z widocznym podziałem działki i dorysowaną strefą ogródków "O ZM", która przecina już istniejący garaż "t"

thumb_hosting_zdjec_1408020858__plan1.jpg

Lewy granatowy prostokąt, to miejsce gdzie chciałem garaże zbudować.

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam , też chciałem postawić na działce altankę a wyszedł z tego mały domek. Żonę troszkę poniosło podczas mojej nieobecności he he . Domek stawiała firma z Białegostoku przez 3 dni, z czym się wiązał koszt domku około 27 tyś. Ale nie żałuje dziś wydanych pieniędzy. Spokój i relaks- bezcenne.

 

Dodano: 19 paź 2014 - 16:05

Na zdjęciach widać dalsze etapy prac na RODOS.

post-62906-0-15532200-1413727348_thumb.jpg

post-62906-0-27314600-1413727364_thumb.jpg

post-62906-0-52501500-1413727396_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!