Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Renault Megane Coupe phI - opinie


patrykal96

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Za niedługi czas będe kupował sobie pierwsze autko :), Mój wybór padł na Kupetke, najlepiej w silniku 1.6 16v. Proszę Was o opinie na temat tego autka, tj. spadalnie, dostęp do częsci, częste usterki itp :). Interesuje mnie również w jakiej cenie można dorwać Kupetke w stanie dobrym :). Czy Meganka rejestrowana jest na 4 czy 5 osób? Z góry dziękuje

Edytowane przez patrykal96
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Silnik 1.6 16v występował tylko w wersji po liftingu :) to tak, typowe usterki to padające cewki ale pewnie już większość aut ma wymienione na Denso czy Beru które powinny służyć jeszcze długi czas. Czasem są problemy z falowaniem obrotów, spowodowane wieloma czynnikami :P ale ogólnie to silnik jest bezproblemowy w porównaniu do elektryki która czasem potrafi płatać figle. Na szczęscie usterki elektryki są często łatwe do usunięcia i należy się do tego przyzwyczaić :) U mnie czasem jest problem z prawą tylną lampą i mam dyskotekę to wystarczy spryskać masę jakimś płynem do styków i jest okej :) Dostęp do części jest bardzo dobry, na szrotach jest trochę meganek to można coś wyrwać :P a zamienniki są na ogół dostępne w hurtowniach od ręki. Gorzej może być z częściami blacharskimi do Coupe bo wspólne są chyba tylko przednie błotniki :P a spalanie to zależy bardzo od warunków w których jeździsz, ja dla przykładu jeżdżę praktycznie tylko po Warszawie od pn-pt i w weekendy trochę dalej na mecz to średnie spalanie wg. komputerka 8,2 l/100km. Spalanie w trasie to tak 6,5 można osiągnąć bez wiekszych problemów. Czy to dużo czy mało to oceń sam :) Coupe jest zarejestrowana na 4 osoby i to też jakby nad wyrost, bo tylne miejsca są bardzo ciasne jak na klase (ciągle) kompakt :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Chodź temat trochę stary to i ja dodam swoje 3 grosze. Mam Coupe 1,6 16v po lifcie i potwierdzam to co jest napisane wyżej. Troszkę uciążliwa jest jazda w 4 osoby, ale tym akurat sie nie przejmuje, bo jednak to jest coupe i zawsze pocieszam się tym, że użytkownicy opla Tigry maja jeszcze gorzej. Jeżeli chodzi o silnik to jest jak dla mnie bardzo dobry, żwawy, posłuszny i pali normalnie, w mieście 8-9 litrów/100km a w trasie 6-7 to taka norma. Elektryka w Megane lubi płatać figle, ale wiele rzeczy można naprawić samemu, szczególnie mając do dyspozycji te oto forum, gdzie już chyba każdy problem został rozwiązany i wystarczy tylko wykonywać pewne czynności krok po kroku. Cena dobrego egzemplarza ? To ciężka sprawa, ale fajny rocznik, w dobrym stanie i po lifcie to za 5000 już się kupi, ale czasami wystarczają mniejsze nakłady tak jak w moim przypadku i chęć renowacji samochodu. Ogólnie opinia o Megane I coupe jest taka: świetne auto, szczególnie biorąc pod uwagę jej cenę, dla kierowcy i pasażera wystarczy, jeżeli jednak ktoś ma na celu wozić non stop 4 osoby to powinien się zastanowić. Według mnie Meganka bardzo dobrze wypada na tle innych coupe z tego okresu, a więc polecam. Co więcej powiem ze jakbym miał znów podejmować decyzje na temat pierwszego samochodu to również wybrał bym megane.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!