Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Problem z odpalaniem silnika


picipool

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

Problem z moją Megi (Renault Megane Coupe 1.6 z 98r) jest taki że nie za każdym razem pali.

Rozrusznik kręci całkiem żwawo ale silnik nie zapala. Generalnie najczęściej zdarza się to po przejechaniu jakiegoś dystansu, zgaszeniu silnika i ponownym uruchomieniu po kilku minutach. Co ciekawe po włączeniu i wyłączeniu immobilizera za którymś razem silnik zaskakuje jakby nigdy nic. Nie jestem pewny czy dzieje się tak dlatego że imo jest uszkodzony i łapie dopiero za którymś razem czy po prostu po kolejnej próbie odpalenia w końcu się udaje.

 

Wiem że podobne wątki pojawiały się na tym forum już wielokrotnie ale nie znalazłem na nich odpowiedzi dot. mojego przypadku.

 

Jeżeli ktoś miał podobnie i zdiagnozował usterkę proszę o radę.

Pozdrawiam.

 

[ Dodano: 2008-01-30, 08:42 ]

Witam ponownie!

Wiem już że to nie immobilizer. Dziś rano próbowałem odpalić do skótku bez ponownego wyłączania i włączania immo i za któryms razem odpalił. Jak wczesniej rozrusznik krecił ładnie a autko nic. Potem załapał. Auto było zimne po nocy. Napiszcie jak wiecie co to może być.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź! Jerry powiedz coś więcej o tym czujniku. Gdzie go szukać? Czy można go reanimować czy kupić nowy? Ile to może kosztować?

 

jest to dokładnie opisane na forum, przeglądnij tematy, przy okazji dowiesz sie więcej ciekawych rzeczy - gojgien

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!