Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

skrzynia jb3 048 na miejsce fabrycznej w F3R


bartixr

Rekomendowane odpowiedzi

sluchajcie skomentujcie plan jaki mam.

 

1. skrzynia mi zaczyna huczec w megane classic 2.0 8V, pewnie jakies lozysko ( przebieg 173 kkm), nie znam numeru skrzyni.. sprobuje znalezc go w najblizszym czasie.

 

kupilem juz na zapas skrzynie JB3 048, podejrzewam ze jest z Clio 1.8 16V

 

jak to bedzie pasowalo i jak z przelozeniami, krotsza / dluzsze ktores biegi ?, czy jb3 jest wytrzymala do tego motoru ?

 

2. i druga rzecz co myslicie o gazie do tego auta z takim przebiegiem, jak sie wogole zachowuje motor 2.0 z gazem, ogolnie slyszalem ze renault "nie lubi" gazu.

 

z gory dziekuje za komentarze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2.0 8v też ma skrzynię jb3, więc powinno być plug and play

 

nie wiem jaka skrzynia była do clio 1.8 16v, ale ten motor kręci się znacznie wyżej (nawet do 7500-8000 obr) niż 2.0 8v więc przełożenia mogą być różne - trzeba sprawdzić

 

kiedyś była dyskusja o skrzyniach w 2.0 8v - poszukaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam megankę I diesla z 2002 roku. Miałem skrzynię biegów JB39 i coś jeszcze. Padła więc kuliłem używkę o kodzie JB3983. Wy piszecie że w benzyniakach też jest skrzynia o kodzie JB3 Jak to możliwe ? Jakie właściwie mają kody skrzynie w dieslach i benzynie !?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dlaczego nie może być takiej samej skrzyni? wystarczy przełożenie główne zmienić i skrzynia będzie do diesla i benzyny pasować

 

http://rapidshare.de/files/38457763/skrzyn...enault.pdf.html

tu macie pdf'a z wszystkimi informacjami nt. skrzyń biegów produkcji renault

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze myślałem że skrzynie biegów do diesli i benzyn miały inne oznaczenia kodowe ! Teraz zgłupiałem. Wiem że "grzebiąc" w skrzyni można ja dostosować. Jednak oznaczenia kodowe chyba powinny być inne. Szczerze mówiąc nie znam się na tym :?: Ważne, że wszystko działa poprawnie (chyba) :?:)))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bronius dzieki za odpowiedz.

 

a masz mozliwosc zobaczenia w swojej jaki masz numer skrzyni ?

 

ja w koncu mam chwile na odpisanie, a jutro zerkne na numer swojej.

 

 

a moze ktos jest na forum z motorem 1.8 16V , i pamieta oznaczenie skrzyni ? przy ilu odcina w tym silniku... ?

jesli mozecie odpiszcie, rownolegle dotre do znajomego ktory gania w KJSach takim autem i wypytam.

 

i GAZ , jest sens, rzeczowo napiszcie co o tym myslicie ...

poprostu tutaj gaz mam po 1 pln wiec ma to ekenomiczne wzgeldy, wiec jak juz to jaka instalacja i ile ona kosztuje i czy ten motor nie jest juz troche stary.

173 kkm. choc zaznacze do tej pory na Elfie 5W40 , zawsze ! regularnie wymienianym.

 

brzecza troche zawory , przy ilu bronius i koledzy regulowaliscie w motorze F3R ( 2.0 8V ) zaworki. ??

dyskusja byla o tym motorze i odcieciach oraz max. predkosciach, lecz bez konkretow co do numerkow skrzyn itd. wiec informacja posrednia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!