Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zatrzaśnięte drzwi


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jestem nowym użytkownikiem na forum jak i młodym kierowcą więc prosiłbym o wyrozumiałość w odpowiedziach.

Posiadam renault scenic z 1999 roku, a mój problem jest następujący.

Pewnego razu klamka zewnętrzna z lewej strony, od pasażera, tak jakby przestała się chować cała, tak jak powinna, nie wiem czym to zostało spowodowane, dopiero po jakimś czasie to zobaczyłem.

Czyli sama klamka po próbie otworzenia drzwi z zewnątrz "nie wracała do końca" na swoje miejsce i wtedy też przestała otwierać drzwi.

Któregoś razu, można powiedzieć, że przez przypadek, przesunąłem "blokadę rodzicielską" i zamknąłem drzwi.

Efektem tego jest teraz to, że nie mogę ich otworzyć. Po kilku godzinach w końcu udało mi się zdjąć obudowę tych drzwi, by poszukać jakiegoś przełącznika, aby je otworzyć.

Niestety, bezskutecznie. Nie mam pojęcia gdzie może znajdować się ten przełącznik, a do tego nie ma tam zbyt dobrego dostępu, więc wszystko sprawdzałem ręką "na czucie".

Dodatkowo zdjąłem z klamki zewnętrznej (od środka) taki drut, który prawdopodobnie był w jakiś sposób połączony z zamkiem i teraz nie wiem nawet jak i gdzie go założyć.

Pytanie jest następujące, gdzie w drzwiach, po ich rozkręceniu (zwracając uwagę że dostęp tam mam przy drzwiach zamkniętych) jest ten element którym mógłbym je odblokować, lub czy jest jakiś inny sposób abym otworzył te drzwi, oraz jak i gdzie z powrotem zamontować ten "drut" od klamki, aby działała znów sprawnie.

Od razu zaznaczam, że szukałem informacji przez kilka dni po różnych forach, dopiero teraz postanowiłem założyć ten temat, bo nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie.

Jeżeli ktoś ma pomysły to prosiłbym o dokładne wytłumaczenie co, gdzie i jak mam zrobić, ponieważ w tej sferze jestem praktycznie zielony.

Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Edytowane przez Barteklbn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od razu zaznaczam, że szukałem informacji przez kilka dni po różnych forach, dopiero teraz postanowiłem założyć ten temat, bo nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie

Każdy tak pisze ;)

http://megane.com.pl/topic/28556-zatrzasniete-drzwi-jak-je-otworzyc/page__view__findpost__p__227515

http://megane.com.pl/topic/2601-megane-i-tylne-drzwi-problem-z-klamka/page__view__findpost__p__25084

http://megane.com.pl/topic/1698-manual-rozbieranie-drzwi-tylnich-w-megane-i/page__view__findpost__p__16913

Dodatkowo na Downloadzie jest manual dotyczący rozbierania drzwi i demontażu zamków.

Polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.

Linki podane przez Ciebie nie okazały się zbyt pomocne, tak na prawdę nie mówią mi nic.

Co do samego manuala, to czy ja dobrze rozumiem?

"Zdejmujemy z zaczepu B cięgno zamka i odkręcamy śruby A żeby wymontować

element absorbujący uderzenie, a następnie wyrywamy go z konstrukcji drzwi."

Cytując manual, mam wyrwać metalową część (blachę), która kryje wszystko, w tym dostęp do zamków i jest przyspawana do drzwi?

Drzwi są zatrzaśnięte, wyjąłem fotele ze środka żeby był łatwiejszy dostęp, odkręciłem i zdjąłem tapicerkę i w tym momencie nie wiem co dalej zrobić.

Próbowałem "dłubać" i szukać jakiegoś przełącznika palcami ale bezskutecznie, tym bardziej że nie mam tam dobrego dostępu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do samego manuala, to czy ja dobrze rozumiem?

Czemu nie zacytowałeś wcześniejszego zdania.
Tutaj muszę na chwilę, zająć się przednimi drzwiami, bo jest niewielka równica.

Czytać należy ze zrozumieniem, manual dotyczy drzwi przednich i tylnych.

W drzwiach przednich występuje duży plastikowy element absorbujący uderzenie boczne, który wciśnięty jest na kołkach i 3 śrubach. Po odkręceniu śrub trzeba go po prostu wyrwać z drzwi, ;)

Próbowałem "dłubać" i szukać jakiegoś przełącznika palcami ale bezskutecznie, tym bardziej że nie mam tam dobrego dostępu.

Nie ma tam żadnego przełącznika. Jest zapadka łącząca się z klamką zewnętrzną za pomocą powyginanego pręta.

Wsadzasz łapkę pomiędzy zamek i poszycie drzwi, i szukasz tego cięgna pociągasz i masz otwarte drzwi. Moje łapki nie są wcale takie małe, a bez problemu sobie z tym poradziłem.

Możliwe, że mocowanie cięgna po prostu wypadło albo z klamki zewnętrznej albo z zamaka.

O ile dobrze pamiętam to w górnej części zamka od strony wewnętrznej jest zapadka blokady "rodzicielskiej", ją też da się spokojnie namacać palcami i przesunąć.

Jak powyższe uwagi nie pomogą to wyciągnij uszczelkę drzwi, złożenie uszczelki jest mniej więcej na środku poziomego odcinka progu drzwi, zobaczysz.

Wyciągnij tylko tylną część, mniej więcej do wysokości szyb. Potem za pomocą śrubokręta lub zakrzywionego drutu przesuń zapadkę.

Manual powstał po wymianie podnośnika szyby drzwi przednich i wymianie zamka drzwi tylnych. Posiłkowałem się tym co znalazłem w serwisówkach i Sam naprawiam, BTW rysunki właśnie z niej pochodzą.

W zeszłym roku wymieniałem zamek w przednich drzwiach kierowcy, czas wymiany jakieś 30 min. :)

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za pomoc. Znalazłem ten element, pchnąłem w dół i drzwi się otworzyły, co prawda musiałem jednak przy tym użyć trochę siły, a wcześniej próbowałem lekko. Został ostatni problem, z klamki zewnętrznej, od środka zdjąłem wcześniej ten wygięty drut który łączył jakoś klamkę z zamkiem, a teraz nie mam pojęcia jak on powinien być zamocowany i gdzie powinien wchodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!