Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

powietrze w przewodzie paliwowym


rafal198128

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie, mam prośbę, bo może okazać się to rozwiązaniem mojego problemu, gdyż wizyty u mechaników i kolejne diagnozy rozwalą mi portfel. Już wyjaśniam - czy u was, tzn. u użytkowników silników 1,9 dci 120 km za gruszką w przewodzie idącym chyba do filtra paliwa znajduje się po dłuższym postoju powietrze u mnie po około 8 godzinach dokładnie za gruszką znajduje się około 10 cm wolnej przestrzeni - powietrza. Czy od gruszki do filtra nie ma prawa znajdować się ani 1 milimetra powietrza? Bardzo proszę popatrzcie i dajcie znać z góry bardzo dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy masz problem z uruchomieniem silnika po postoju trwającym dłużej niż 2-3 godziny? Jeżeli tak, to sprawdź elastyczny, karbowany przewód paliwowy. U mnie ten przewód zaczął zachowywać się jak membrana, powodował zapowietrzanie układu (był lekko przetarty, zapocony). W Megane III 1,9 dci mam w przewodzie pęcherzyki powietrza, ale nic się nie dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich, przepraszam za to, że nie odpisywałem, ale batalia z samochodem trwała cały tydzień. W końcu po wizytach w różnych warsztatach i praktycznie każdy mechanik chciał wymieniać pompę, plus listwy i jeszcze masę innych czujników, zaprowadziłem do powiem szczerze fachowca przez duże F, od renówek podłączył do komputera trzy razy odpalił zostawił na noc w warsztacie, zadzwonił o 10 rano dnia następnego, powiedział, że wszystko jest ok nie trzeba wymieniać pompy, przewody paliwowe są też ok, filtr paliwa super powodem ciężkiego odpalania był czujnik ciśnienia paliwa na listwie wymieniony i jest ok. Może mój problem i rozwiązanie jego komuś się przyda, pozdrawiam wszystkich.

 

Dodano: 03 lip 2014 - 09:52

A jednak przedwczesna moja radość była, po około 4 dniach użytkowania problem pojawił się sie na nowo, ale teraz doszła nierówna praca silnika jeszcze trudniejsze odpalanie, dzisiaj jadę do pana fachowca zobaczymy, co powie. Bo zaczyna to troszeczkę być denerwujące a już najbardziej ta trudność w odpalaniu. Tutaj mam pytanie a może to wtrysk albo wtryski są uszkodzone?

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!