Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Niedawno kupiłem Megane 1.6 B+G i niepokoją mnie pewnie dźwieki dochodzące z tylnego zawieszenia. Problem jest dla mnie o tyle dziwny iż dźwieki te słychać nawet jak auto nie znajduje sie w ruchu. Dźwiek mniejwiecej dochodzi ze strony prawego tylnego koła. Objawia sie on następująco.

 

Podczas ruszania czy jazdy gdy np chciałbym ruszyć z 2 biegu wiadomo samochód troche sie meczy w wpada w swojego rodzaju wibrację i własnie wtedy słychać takie stukanie z tyłu dosyć głośne. Także praktycznie zawsze na rondzie gdy nie zredukuje odpowiednio biegu i wjeżdzam powoli na wyźszym biegu podczas skrętu stukanie, tarcie nasila sie, czyli jak to na rondzie przy skrecie masa auta idzie na prawo. Zaglądałem pod samochód szarpałem dotykałem sprawdzałem czy cokolwiek może wydawać taki dźwiek ale nic nie zauważyłem.

 

Może ma ktos jakiś pomysł co może powodować taki dźwiek i jak to sprawdzić.

 

 

lapka2.gif

Regulamin pkt.5.6 - pl-literki Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas postoju auta - rozumiem, że z włączonym silnikiem (czy jak "naciskasz" - dla obciążenia - na auto ?) ;)

Sprawdź może czy gdzieś nie urwał się wieszak od układu wydechowego, stuki podczas jazdy mogą pochodzić od amortyzatorów (u mnie nie było widać uszkodzenia, dopiero po podniesieniu auta i dokładnym sprawdzeniu okazało się, że amorek pękł niedaleko mocowania) albo łożysk - ale skoro twierdzisz, że taki sam dźwięk masz na postoju to najpewniejszy dla mnie wydaje się wieszak. Jeżeli to jednak żaden z wieszaków możesz podjechać na najbliższą stację diagnostyczną niech wezmą autko na test zawieszenia (koszt 20-30 zł). :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!