Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

JB1198 vs JB1164?


mlynarzldz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem nowym użytkownikiem forum, więc chciałbym się przywitać. Dzień dobry :) A teraz do rzeczy. Szukałem na forum, ale jednak to mi nigdy za dobrze nie wychodziło, więc pytam jaka jest różnica pomiędzy skrzyniami zawartymi w temacie? Posypała mi się skrzynia w mojej Megance (1.6 8V 90 KM nie znam oznaczenia silnika). Nigdzie nie mogę znaleźć skrzyni w adekwatnym stanie z takim oznaczeniem jakie ma moja, popsuta skrzynia. Czy te różnice to jedynie czy aż te przełożenia? Jak pod względem rozmiarów? Podejdzie pod ten silnik? Czy różnica tych przełożęn może się przejawić (mam tutaj na myśli czy bardzo odczuje różnice) w jeździe? Bardzo proszę o odpowiedź, ponieważ kupiłem niedawno to autko, a chciałbym nim pojeździć :) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W downloadzie jest serwisówka do skrzyń meganek I nie wiem jednak czy są tam te cyfrowe oznaczenia

http://megane.com.pl/files/file/51-rodzaje-oznaczenia-przelozenia-itp-skrzyn-biegow-renault/

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No są te oznaczenia, jednak ja nie pytam o oznaczenia typu JBXX tylko interesuje mnie ta druga część tj. pytam o przełożenia, bo zdążyłem się zorientować, że JB11 to rodzaj skrzyni, lecz te dwie kolejne cyfry oznaczają przełożenia (co w moim przypadku było JB1198). Chodzi mi głównie czy ta skrzynia z innymi przełożeniami będzie normalnie pracować czy będą jakieś komplikacje.

Edytowane przez mlynarzldz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego nawet w ASO nie wiedzą, bo przy wymianie skrzyń zamawiają według Dialogysa taką samą jak jest do podmiany, albo zamiennik, a te nie zawsze mają identyczny kod numeracji.

Przerabiałem temat jak szukałem skrzyni do sceniola II z 2004 roku

Tak samo nie dowiesz się czy tylne lampy ze sceniola II po lifcie pasują do przedliftowych.

Podając numer VIN serwisant widzi tylko numerki elementów jakie sa w tym roczniku auta.

A z praktyki wynika ze jeśli kompletne to można je podmieniać bez problemu. trzeba to jednak osobiście przetestować, albo znaleźć kogoś kto takiej podmiany już dokonał. Przy Twoim typie skrzyni będzie to prawie niewykonalne. Chyba zostaniesz pionierem w tym temacie.

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

witam ja wlasnie w swojej kupei przerabiałem ten temat i mam skrzynie od scenika jak sie nie myle to jc 1164 i podeszła bez problemu tylko musisz pamietać o 3 rzeczach miejsce na rozrusznik ( tył przód),klimatyzacja (miska alu,prosta)oraz kominek do predkosciomierza z abs nie posiadały

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 - pl-literki Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!