Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Stuki w skrzyni biegów


tuchaibei

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam następujący problem. Jechałem dzisiaj autkiem, kiedy nagle zaczęło dochodzić do mnie delikatne skrzypienie spod maski. Po dojechaniu na skrzyżowanie, skrzypienie/stukanie nasiliło się. Nie ważne czy auto trzymam na sprzęgle, czy wysprzęglone stuki słychać. Jedynie jak jadę na 4 biegu to jest kompletna cisza, wszystko chodzi gładko, na pozostałych biegach słychać stuki. Ktoś może pomóc?

 

Autko:

Megane Scenic I, 1.9D, 1998 r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stuki słychać zarówno jak auto stoi na biegu jałowym (z tym ze wtedy o wiele mniejsze i delikatniejsze), jak i podczas jazdy (wtedy już mocniej). Tak jak opisałem jedynie na 4 biegu kompletny spokój. Poziom oleju jest 0.5cm poniżej maximum na bagnecie.

 

Dodano: 27 sie 2014 - 13:23

Ok sprawdziłem jeszcze jedną rzecz. Mianowicie po wciśnięciu sprzęgła też stuki przestają być słyszalne. Informacja poprzednia o sprzęgle nieaktualna, przepraszam za wprowadzenie w błąd.

Edytowane przez tuchaibei
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za zwrócenie uwagi.

Poziom oleju w skrzyni mizerny. Po odkręceniu motylka nic nie wyciekało, po włożeniu palca na około 2 cm w dół skrzyni też sucho, pomaczałem drucikiem głębiej też sucho :( . Czy to może być to?

 

Dodano: 27 sie 2014 - 16:17

Prosiłbym o podpowiedź jaki olej do skrzyni musiałbym kupić.

 

Dodano: 27 sie 2014 - 16:59

Temat do zamknięcia, brak oleju w skrzyni. Po zalaniu wszystko w porządku. Pozostaje zlokalizowanie wycieku.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!