Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Kłopot z wydechem.


szpieg997

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Otóż jakiś czas temu zauważyłem. ze kolektor wydechowy jest pęknięty. Niedawno go wymieniłem i od tego momentu słychać dziwne "cykanie", gdy przejeżdżam np obok jakiegoś domu.

Dźwięk ten słychać po wbiciu trzeciego biegu (może jest wcześniej ale nie da się go usłyszeć). Brzmi tak jakby powietrze się gdzieś przez tłumik wydostawało. Zaznaczę to, że z kolektora (na łączeniu) i tam gdzie jest obejma nie czuć jakiś podmuchów. Dziwi mnie tylko fakt, ze gdy odpalę silnik to z tłumika końcowego troszkę mi "pierdzi".

Proszę o pomoc, bo już chyba zostanie mi tylko dać renie do mechanika;/

Pozdrawiam

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 - pl-literki Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź, czy osłona kolektora nie obija się o kolektor.

Dziwi mnie tylko fakt, ze gdy odpalę silnik to z tłumika końcowego troszkę mi "pierdzi".

Zrób reset komputera, poprzez odpięcie klemy "-" na kilka minut. Możliwe, że przez nieszczelny kolektor, rozjechała się mapa w komputerze. Jeżeli nie pomoże, tradycyjnie do sprawdzenia/wymiany układ zapłonowy (kable, świece, cewki) oraz regulacja zaworów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kreciq podpowiesz mi jak zrobić reset krok po kroku?? Nigdy tego nie robiłem. Czytałem w googlach ze trzeba odłączyć na 15min, później odpalić silnik żeby się zagrzał do optymalnej temperatury. Nie ogarniam trochę tego;/

 

PS: cewki/świece i przewody zapłonowe są nowe;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, reset robi się tak, jak piszesz. Ja nie czekałem nigdy do zagrzania, ale nic nie stoi na przeszkodzie aby o zrobić. Czekałem tylko, aż obroty zejdą do optymalnych dla biegu jałowego, czyli 700-750 rpm.

A co do świec... To, że są nowe wcale nie oznacza, że są dobre. Kiedyś miałem takie świece, które od razu były na śmietnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!