Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Drążek skrzyni biegów nie działa


szymonb

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam następujący problem. Dzisiaj rano zepsuła mi się skrzynia biegów, tzn mogę manipulować drążkiem od skrzyni biegów, ale nic to nie daje, cały czas mam wrzucony bieg 3. Zdjąłem wierzchnią obudowę i okazało się, że bolec który powinien ciągnąć za lewą linkę wyskakuje z oczka dźwigni. Mogę go włożyć z powrotem, ale gdy przechylę dźwignię na prawo/lewo, to wypada znowu.

 

Wyżłobienie wskazywałoby na to, że ta metalowa wajcha kiedyś była ze 3 mm na prawo, ale nic nie wygląda na luźne albo przesunięte. Pęknięty jest też ten plastik po prawej stronie, ale on jest i tak luźny.

 

Z góry dzięki za podpowiedź, co z tym zrobić, ew. jak to powinno wyglądać :)

 

 

--- EDIT ---

Wyszło na to, że kupiłem sam używany wybierak na allegro. Wymiana okazała się dziecinnie prosta - obudowa skrzyni trzyma się na zaczepach, a sam wybierak na bodajże 4 czy 5 śrubach. Trochę tam mało miejsca, ale da się. Okazało się, żę starła się i odpadła ta plastikowa zielona końcówka + ten biały plastik też przytrzymuje bolec w momencie największego wychylenia. Ostatnie 2 zdjęcia pokazują nowy wybierak i jak to powinno wyglądać. Swoją drogą trochę lipa, że takie mechaniczne rzeczy trzymają się na plastikach :o

 

Pozdrawiam!

post-70258-0-63522700-1413739332_thumb.jpg

post-70258-0-74942600-1413739334_thumb.jpg

post-70258-0-23628300-1413739339_thumb.jpg

post-70258-0-50834100-1413739343_thumb.jpg

post-70258-0-89303700-1413739348_thumb.jpg

post-70258-0-92419300-1413739351_thumb.jpg

Edytowane przez szymonb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!