Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane 1,6 8v,coupe Coach -pilnie potrzebna pomoc-GDZIE jest przekażnik kierunkowskazów


odysseus

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawa bardzo pilna!

Renault Megane 1997 , Coupe Coach , 1,6 - Gdzie jest dokładnie przekaźnik kierunkowskazów - bo nie mogę zlokalizować , być może "w ogóle" go tutaj nie ma?

Kupiłem samochód bez działających kierunkowskazów - i teraz lipa :( - wymieniłem już moduł przy kierownicy na inny- nic to nie dało, bezpieczniki są OK, słychać interwał ale co z tego jak światła migaczy nie działają (cała elektryka działa perfect)

- mam pytanie - gdzie na zdjęciu jest przekaźnik kierunkowskazów? a może w ogóle ktoś go wyjął?

- taki przekaźnik sprzedano mi w sklepie ale gdzie go umieścić?

- niestety dwa pozostałe są na 5 , a jeden który jest na 4 - ma zupełnie inny układ niż ten kupiony ( który podobno my być jedynym..)

Sprawa bardzo pilna.

post-75447-0-34497500-1413826072_thumb.jpg

post-75447-0-07152400-1413826301_thumb.jpg

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajnie

dzięki za pomoc

ale i tak chyba jestem frajer co najprostszej rzeczy zrobić nie potrafi ;)

 

montując mój samochód Francuzi sobie nieźle popili

bo skrzynka z bezpiecznikami jest o wiele szersza niż miejsce przez które mógłbym ewentualnie 'wypchnąć' ją do wewnątrz

- odkręcenie nawet środkowych śrubek nic nie da - bo cała płytka plastykowa jest zespolona i mowy nie ma by udało się ją 'wyrwać' na zewnątrz

chyba nigdy tego ustrojstwa nie wyjmę

post-75447-0-32905000-1413841602_thumb.jpg

post-75447-0-51973600-1413841626_thumb.jpg

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem winien wam opis dalszego przebiegu wypadków :)

- godne horroru

a mianowicie NIC nam nie dało dotarcie do ustrojstwa za tablicą bezpieczników , absolutnie nic nie dała próba weryfikacji , czy badanie napięcia

- niby WSZĘDZIE było OK , ale i tak kierunkowskazy nie działały ( ani przycisk świateł awaryjnych ) a interwał było słychać bez problemu - co by wskazywało ze wszystko jest OK - a więc było szczególnie wkurzające

- i jeden z kumpli w pewnym momencie stwierdził że cała tablica bezpieczników musi być do kitu i trzeba by ją wymienić ( a to koszt od 1000 zł w górę) - pojechałem na złomowisko i kupiłem z pierwszej z wielu złomowanych Meganek - bez żadnego problemu - za 25 zł . Gdy 'odpieliśmy' wtyczki naszym oczom ukazała się prawdziwa przyczyna problemu. Otóż z powodu błędu konstrukcyjnego do perfekcyjnie otulonej w fabryczny BARDZO PROFESIONALNY kondonek tablicy bezpieczników wlewała się ....WODA, a gniazda były kompletnie zaśniedziałe, a więc , jak widać na załączonym obrazku , mogliśmy sobie wymieniać wszelkie detale - a i tak nic by to nie dało

- tego nie spodziewał się nikt. - tym bardziej że ten element był fabrycznie doskonale 'opakowany' i chroniony .

- teraz wszystko działa bez zarzutu i mogę cieszyć się fajnym wózkiem

 

Dodano: 22 paź 2014 - 01:55

i w ogóle

dzięki Merkaba za pomoc i sugestie

post-75447-0-92454200-1413935561_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 lat później...
W dniu 21.10.2014 o 16:22, Merkaba napisał(a):

Ona przodem nie wychodzi tylko dołem, pod kokpitem. Musisz dobrze pchać, bo ona jest na takich 2 zatrzaskach i muszą się dobrze trzymać...

w 1,4 16V 95KM z 2002 roku jest podobnie jak Pan powyżej pisze

A swoją drogą poszukuję nowego kosza może być już z pompą paliwa w środku do mojej Meganki dlatego że nowego z powodu tego że w obudowie tego kosza jest filtr paliwa który dokładnie filtruje paliwo a przelew jest w samym koszu jedna rurka tylko wychodzi do silnika na wtryski a nadmiar pow 3 atmosfer przelewa się w koszu w dodatku dekiel tej pompy jest skośnie umocowany do reszty pompy z jedną sprężynką podłączoną z masą w samym środku kosza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!