Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Falujące obroty przy wciśnięciu sprzęgła i na luzie


siwa

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, mam instalację firmy KME - sekwencja. Problem mam taki, że od pewnego czasu po wciśnięciu sprzęgła obroty zaczęły mi "falować", tzn. na początku działo się to tylko na biegu jałowym i to tylko czasem, potem doszło po wciśnięciu sprzęgła i było między 750 a 1000, teraz waha się nawet od 500 i nawet dwa razy mi zgasł. Ale nie ma reguły. Raz zgasł mi przy dojeżdżaniu do ronda, gdy redukowałam na 2. A na światłach nie mogę włączać biegu jałowego, bo już całkiem się zachowuje jakby miał zgasnąć, muszę mieć wrzuconą jedynkę i trzymać sprzęgło, wtedy jeszcze w miarę daje radę. Przy zmianie biegu czuć wyraźne "wibracje" chociażby w na drążku do zmiany biegów. :unsure: Przegląd gazu robiony był w styczniu i wymieniany był filtr gazu, od tamtej pory jest przejechane niecałe 7 000km. Dodam, że na benzynie jeździ idealnie. I obrotomierz nawet nie drgnie.

 

Chcę, by ktoś kto się zna, orientacyjnie mógł podsunąć co to i czy to drogi interes, bo nie wiem, czy czekać do wypłaty, czy moja reszta gotówki mi wystarczy :bash:

Wiem, że muszę pojechać do gazownika, ale nie chcę, żeby mi wcisnął ciemnotę i żebym na darmo nie wywaliła kasy...

 

Dodano: 08 sty 2015 - 12:01

Jakby ktoś miał podobny problem, to wyjaśniam, że sprawa się rozwiązała (do falowania doszło jeszcze szarpanie przy zdjęciu nogi z gazu). Zaryzykowałam wymianę silniczka krokowego i jest wszystko w porządku ;)

 

Jest to tania rzecz i każdy sobie z wymianą na pewno poradzi. Pozdrawiam :)

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj miałem podobne zjawisko ze swoją meganka problem miałem identyczny jak ty tylko później miałem duże obroty na benzynie małe na gazie polecam pobrać książkę sam naprawiam i tam znajdziesz gdzie idzie czujnik obrotów biegu jałowego w moim przypadku był problem z jednym przewodem bo był delikatnie obluzowany po wymianie przewodu wszystko działa idealnie obroty nie faluja :)

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.7 - logika wypowiedzi

Słyszałeś o czymś takim jak interpunkcja?

P_r_z_e_m_o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie problem leżał w silniczku krokowym ;) Przy zakupie auta już dawał pierwsze oznaki. A okazało się, że poprzedni właściciel wymieniał już silniczek ale włożył zły, nie do tego modelu ;D Od wymiany zrobiłam na razie koło 250 km i jest ok :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Mam identyczny problem jak opisujecie ale moja instalacja nie jest sekwencyjna tylko zwykła (zakładania w 2006) z odbojami żeby nie rozwaliło plastikowego kolektora jak gaz strzeli.

Czy w moim przypadku też mam próbować zmieniać silniczek krokowy? bo na gazie na biegu jałowym prawie gaśnie a na benzynie chodzi idealnie i wydaje mi sie że gdyby to był silniczek krokowy to powinno tak samo źle działać na obu rodzajach paliwa. Tak na marginesie ile kosztuje ten silniczek krokowy?

Zastanawiałem się czy powodem może być np. brudny parownik ponieważ jeżdżę już na gazie 8 lat, przejechane 110 000.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Cięcie

Polecam ci wymienić silniczek krokowy bo miałem podobne oznaki, na benzynie wszystko było git a na gazie obroty spadały i gasł nawet czasami :)

 

 

lapka2.gif

Regulamin pkt.

5.13 – cytowanie Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!