Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

megane coupe 2.0 96r


g.tur

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam problem,otóz od pewnego czasu w moim wozie słysze wyrazne skrzypienie a raczej taki odgłos jak chrrrrrr w przednim zawieszeniu.nie dzieje sie to caly czas tylko jak ruszam lub chamuje.domyslam sie ze to sprezyny,lub amortyzatory,ale bylem na stacji diagnostycznej i tam nic złego nie wyszlo.no ale odgłos jest wkurzający-czy ktoś wie co to i jak to usunąc?dodam ze we wrzesniu 2007 wymienilem praktycznie wszystkie elementy metalowo gumowe zawieszenia,końcówki drążków tulejki wachaczy itp.zostały tylko poprzednie spręzyny i amortyzatory bo na diagnostyce pokazało ze maja sprawnosc jak nowe.fakt ze zaczęlo sie to jak zaczely sie wilgotne zimowe dni tez pewnie ma jakieś znaczenie. nieraz to sie objawia a nieraz nie-powoli zauważam ze wiąze sie to trochę z pogodą.to jest możliwe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdz wszystkie gumy pod silnikiem i taki lacznik pod skrzynia biegow gumowy :( czytalem o tym zlaczniku ze on odpowiada za dobre polezenie silnika...

 

a te twoje zgrzyty to tylko podczas przyspieszenia masz co ? bo jak tak to widocznie to poszlo albo jaka guma pod silnikiem :) to nie powinno cie zrujnowac :) zlacznik oryginalny udalo mi sie znalesc za 75 zł a gum jeszczeni e ruszalem ale chyba taniej :) takze pozdrawiam :)

 

na forum można pisać z polską czcionką - gojgien

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja tak czytam o tym ruszaniu i hamowaniu to myślę o przegubie. sprawdź go skręcając max kierownicą i ruszając. nic Cię to nie kosztuje o może mam rację choć mogę się mylić. tak więc to jest element który przyszedł mi do głowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te zgrzyty to napewno od zawieszenia bo te gumy wszystkie zmieniLem,poza tym to nie jest tylko jak przyspieszam...wyglada to tak ze jak ruszam to przod idzie lekko w gore i w tedy slychac skrzyp jakby sprezyn,a jak hamuje to idzie w dol i dzieje sie to samo.to tak jakby sprezyny czy amortyzator. i najbardziej to sLychac na maLych predkosciach,przy ruszaniu,chamowaniu przy skrzyzowaniu z 5km/h. a moze to te nowe gumy-chociaz nie zakladalem najtanszych(moze trzeba bylo)gumy o ktorych piszecie powymieniaLem wszystkie,Lacznie z ta od zawieszenia silnika.przeguby tez sa ok. wiem jak terkotajA przeguby na peLnym skrecie-to nie to to dzwiek raczej jakby ktos naciagal i i ściskaL stara zardzewiala sprezyne,ale u mnie na diagnostyce wyszlo ze sa ok.zreszta w pazdzierniku robilem konserwacje i mialem okazje je dokladnie obejrzec[/b]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nepwno ten zlacznik laczacy skrzynie z silnikiem wymieniles :( ?? ja mialem podobnie tez mi zgrzytalo a teraz nic :) i wszystko sztywnie chodzi ten zlacznik jest odpowiedzialny za dobre ustawienie silnika wiec posprawdzja go :) widac go z gory za silnikiem :) albo z dolu na podnosniku jesli ktoras w nim guma poszla to wymieniaj :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wątpię by to było coś związane z zawieszeniem silnika lub skrzyni (bo w czasie jazdy to by się też ujawniało)

 

raczej to chodzi o sprężyny lub amorki, często przed pęknięciem sprężyny zaczynają chrobotać i potem jest trzask i sprężynka jest o zwój krótsza :(

 

ew. może sól się odstała gdzieś i trzeszczy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie musiszm i docinac napisalem o dobrej stacji to ty czytaj bo ja doskonale wiem o co chodzi sam to przezywalem wiec prosze cie nie docinaj mi juz ok ? i nie porpawiaj sobie humoru tym ze mi dotniesz ok ? bo chlopak ma problem to mu pisze co i jak bylo i wodocznie to moze byc to :( a ty widocznie lazisz za mna patrzysz mi na rece...uspokuj sie bo takim zachowaniem nic nie zdzialasz :)

[DOSYĆ!!! Panie Predator dostajesz ostrzeżenie :) za osobiste wycieczki czyjakolwiek odpowiedź na forum nie jest osobistym atakiem na twoją osobę] -Robak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki panowie za podpowiedzi i uwagi,jeszcze raz posprawdzam wszystko. co do tego łącznika skrzyni to raczej nie to-nawet jak auto toczy sie na luzie i przychamuje to słychac chrobot,pózniej jak dam gazu leciutenko nawet to też. to własnie tak jakby sprezyna czy amortyzator sciskając sie i rozprężając wydawal takie skrzypienie.co do diagnostyki to mam naprawde dobrą i zaufaną-nie pierwsze autko juz mam i tam robie i przeglądy i naprawy-rodzinna atmosfera.dodam jeszcze ze na codzien użytkuje to autko i nie ma żadnych problemów czy to z trakcją czy innymi żeczami.poprostu tylko to skrzypienie jest wkurzające.ostatnio jak juz pisalem robilem przeglą wyszrpali,wynaciagali,sam byłęm pod spodem i nic nie stwierdzili.....a skrzypi nadal.najlepiej to zauważam jak wolniutko pokonuje progi zwalniające- na luzie- chop do góry -skrzyp,chop na dół-skrzyp.to własnie tak jakby te spręzyny.dobrze tu jeden z kolegów zauważył :może sie już kończą. mam dzis czas to przypatrze sie temu bliżej. dzieki!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

g.tur, u mnie w megi też tak skrzeczało ale z tyłu, pomagało spryskanie tłoczyska amortyzatora WD-40 a wymiana całkowicie skasowała problem więc opcja jakką podsunąłeś czyli amortyzator mogłaby być prawdopodobna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

witam!!!! jestem wielce ucieszony gdyż pozbylem sie (w końcu !!!) drażniącego mnie problemu. jak sie okazało przyczyną tego skrzypienia byly łóżyska na amortyzatorach-to to chrupanie,a skrzypienie do tego wszystkiego pochodziło ze zardzewiałego pod gumami stabilizatora-o dziwo gumy są w nienagannym stanie! tak żę z zewnątrz nic nie było widac,trzeba bylo rozebrać i wyczyscic a potem nasmarować.dla ciekawych koszt całej roboty w warsztacie(łacznie z łożyskami sachs) 200 pln. nareszcie cisza i spokój! dzieki wam bardzo za rady. pozdrawiam! do nastepnego problemu.....:?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zobacz czy kolko od alternatora albo pompy wspomagania nie ociera o nic, przy ruszaniu silnik troche chodzi na poduchach... i jak podejdzie blizej a masz cos wypracowane albo... masz cokolwiek co moze miec magane heheh to moze trzec ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!