Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Paliwo na Ukrainie


wolek

Rekomendowane odpowiedzi

Ja nie proponuję wlewać zwłaszcza do tego silnika tego wynalazku.

Polscy przewoźnicy wysyłający swoje samochody do tamtego kraju zawsze tankują przed granicą mimo tańszej ropy na ukrainie ciekawe dlaczego???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,ja mam zaledwie 25km.do przejscia z ukrainą.Nieradzę Ci jej wlewać do tego autka.Ostatnio koledze zamarzła przy -15stopniach,szybko zasyfia filterki,więcej jej spala.W10litrowym karnisterku jak były te wyższe mrozy,pięknie sie oddzieliła woda,było jej prawie 0,5litra,kolega trochę jeżdzi na niej i wtryski już ma do wymiany.Tak więc nie radzę zabijać Reni ;-) Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja moge cos na ten temat powiedziec bo mieszkam w sanoku a połowa ludzi ode mnie zyje na przemycie z ukraina, paliwo przy granicy jest beznadziejne i ma mniej oktanow niz trzeba jakos 89 :( :) ludzie woza straszne badziewie wiec jak juz ktos chce zatankowac ukrainskie paliwo to trzeba jechac samemu zeby nie dostac tzw. wala, jezeli chodzi o rope to leja to chlopaki z WiesWagena Pasata golfa itp. oczywiscie paliwo jest lepsze ale 300km od granicy ale nikt sie tam nie zapuszcza.

 

 

Nie rób tego żal twojego auta dci to nowoczesny silnik a ukrainskie paliwo go zabije :)

 

 

OT: mowie wam jakie sa jaja czasami na tej granicy ludzie stoja po 17 godzin w kolejce, w pasatach sa podwojne zbiorniki paliwa kolesie ktorzy maja Cb radia wpuszczaja sie do kloejek a co za tym idzie, zadyma i wielka praka 10 na 10, ludzie pija, griluja, 80% to stare passaty kombi

0,7 kosztuje 8zł a paczka Marllbor 2zł

aaaa feeeee :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe wiesz ja Ci mowie NIE- ukrainskiemu paliwu !!! wszystko siadzie szybko przez to za przeproszeniem 'gow**' takze tylko Polskie i to nie z podworkowych stacji... silniki diesla szczegolnie 1,9 dCi sa wrazliwe na ruskie i inne eksperymentalne paliwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Aż się zapisałem na to forum (od czterech miesięcy tylko je śledziłem). Pytanie do powyżej wypowiadających się forumowiczów:

Czy w związku z tym, że na Ukrainie jest kiepskie paliwo, to jeździ się tam tylko traktorami???

A może biedni Ukraińcy jeżdżą 15-letnimi wolnossącymi dieslami pierwszej generacji?

Poproszę o odpowiedź.

 

 

bdw. Co nie oznacza, że paliwo z drugiej ręki od mrówki będzie jakości premium.

 

pozdrawiam wszystkich forumowiczów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylem kilka razy na ukrainie i uwierzcie mi tyle luksusowych aut nie widzialem na raz nigdy !!! DOpiero jak pojechalem do Anglii...

Ukraincy ktorych mozna spotkac w okolicach granicy maja najbardziej wybajerzone fury, serio niektorych z nich nigdy nie spotkalem w Polsce!!! I watpie zeby przyjezdzali do Polski zatankowac..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały problem polega na tym, że przepisy jakościowe na Ukrainie są bardzo liberalne. Paliwa a zwłaszcza olej napędowy są bardzo zasiarczone. W Polsce maksymalna zawartość siarki to 50ppm (50mg/kg) ale niepisaną umową jest stosowanie paliw o zawartości siarki na poziomie 10 ppm. Auta wysyłane do krajów byłego ZSRR mają inaczej zaprogramowane jednostki sterujące, przystosowane do pracy w warunkach gorszego jakościowo paliwa. Sporadyczne zatankowanie takiego produktu nie powinno mieć żadnego wpływu na pracę silnika, ale cykliczne zalewnie go takim paliwem może doprowadzić do awarii. Widziałem takie silniki jak testowaliśmy paliwa na silnikach laboratoryjnych - nie ciekawy widok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś oglądałem reportaż z cyklu "Szerokie tory"na TVP1, prowadząca program uczestniczyła w patrolu ukraińskiej drogówki, który poruszał się nomen omen Meganką I Classic. W pewnym momencie podczas jazdy silnik stanął i zapaliła się żółta kontrolka z jego symbolem, sami milicjanci stwierdzili że to wina paliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
. Auta wysyłane do krajów byłego ZSRR mają inaczej zaprogramowane jednostki sterujące, przystosowane do pracy w warunkach gorszego jakościowo paliwa.

 

 

a co z autami sprowadzanymi z Uni ? bo z tego co wiem oni sprowadzaja auta tak samo jak Polacy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!