Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Uszkodzenie skrzyni? JB1948


Pawel_Pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem dziś w trakcie powrotu z pracy miałem wrażenie, że auto tak dziwnie się zachowuje - raz ściąga w lewo, raz w prawo, niedaleko domu coś w niej zaczęło przeskakiwać, jadąc pod górę najwięcej (tak jakby co metr o ząbek w skrzyni) po podniesieniu samochodu niezależnie czy jest na biegu czy nie mając jedno koło oparte o ziemie a kręcąc drugim można kręcić raz w tą a raz w tą a co jakiś czas coś zablokuje niezależnie czy na luzie czy biegu. Moim okiem poszedł mechanizm różnicowy, i co teraz z tym zrobić? Wymieniać skrzynie regenerować czy może by się udało wymienić łożyska (od dłuższego czasu było czuć większy luz przy zmianie biegów - takie szarpnięcie) skrzynia już zdjęta z samochodu i zastanawiam się co teraz z tym zrobić. Jutro może ją rozkręcę i zobaczę co i jak z nią nie tak. Dodam że przy spuszczaniu oleju wypłynęło kilka wiórków aluminium oraz trochę opiłków, oraz przy zdejmowaniu lewej półosi było zerwany takie jakby jakieś zabezpieczenie (seger) odłamany i luzem w mieszku. Model skrzyni jb1948, jakie inne modele (oznaczenia) mogą pasować ?Jaki byłby koszt skrzyni lub regeneracji?

 

Dodano: 08 lis 2014 - 15:47

To chociaż spytam czy pasują skrzynie o numerach :

JB 1198

JB 1142

JB 1132

JB 3028

JB 1168

JB 1923

JB 1150

Jb 1926

 

Wszystkie te numery skrzyni są z silników 1.9D, chodzi mi o to czy będą pasowały półośki rozrusznik i całość do silnika (z tyłu bloku napisane F8T). Wiem że będzie sie różniło przełożeniami ale jak bardzo? Moja skrzynia ma oznaczenie Jb 1948

 

Dodano: 08 lis 2014 - 22:38

Po dłuższych oględzinach skrzyni rozpołowiłem skrzynie z myślą że nic z niej nie będzie a może sie okazać że jak ją poskładam to będzie ok po wymianie tego zabezpieczenia. Tylko jeszcze chciałbym rozebrać mechanizm różnicowy jak już mam to wszystko rozpołowione ale nie wiem jak sie za niego zabrać. próbowałem go zbijać od strony prawej półosi ale ani drgnie , można prosić jakieś rady odnośnie rozebrania tego do końca i poskładaniu całej skrzyni w jakiej kolejności itp? prosiłbym o w miarę szybką odpowiedź:)

Edytowane przez Pawel_Pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!