Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Gaśnie po odpaleniu


boban666

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Po póltora rocznej przerwie w problemach z moim Scenic-iem zaczęły się problemy. Auto gaśnie od razu po odpaleniu. Bez różnicy czy silnik jest ciepły, czy zimny, odpalam a ono od razu gaśnie. Odpali ale tylko i wyłącznie gdy mam wciśnięty pedał gazu, ale jakoś nie równo pracuje. Sprawdziłem cewki odpinając po kolei każdą i silnik odpalał ale było słychać jak terkocze. Świece czyściutkie, czujnik położenia wału korbowego czysty (styki też), a czujnik położenia KZFR chyba dobry bo po odpięciu różnicy w pracy silnika nie było a wywaliło komunikat "check injection". Za którymś razem jak chciałem odpalić auto to zresetował się zegar, przebiegi, itp .KZFR wraz z rozrządem i całymi akcesoriami wymienione w czerwcu tego roku, zresztą żadne chrobotanie i tego typu dźwięki charakterystyczne do uszkodzonego KZFR nie występują, i żadne kontrolki typu check engine itp nie świeca. Dzięki za jakieś sugestie.

 

PS.Sprawa się skomplikowała :(.Teraz autka nie idzie już uruchomić :(.Podczas próby uruchomienia silnika bendiks (przynajmniej mi się tak wydaje) próbuje łapać ale jakoś nie może :) , a wyświetlacz w kabinie totalnie głupieje.Wyświetla się na różne kolory . przygasa , i sypie komunikatami ,

że swiatła automatyczne załączone/wyłączone , hamulec załączony/wyłączony itp. :)2

PS 2 :).Więc tak.Posprawdzałem resztę (pompa paliwa , bezpieczniki przy akumulatorze , czujniki itp) i dalej NIC :).Chyba jednak bez CLIPA się nie obejdzie.Dam znać jak będę coś więcej wiedział.Pyrsk :)

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 - pl-literki Aston76

 

Dodano: 09 gru 2014 - 11:07

Naprawione !!Sprawcą okazał się elektrozawór KZFR.

Edytowane przez boban666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!