Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Nawigacja na rok 2008 - co wybrać i dlaczego?


Rekomendowane odpowiedzi

:)

Jest tak.

Chcę kupić zestaw do nawigacji do około 1500 zł z przeznaczeniem do 2 samochodów - przenoszenie zestawu.

Jestem laikiem w tej dziedzinie. Ważne dla mnie jest aby:

:( była jak najdokładniejsza mapa,

:) aby można było intuicyjnie obsługiwać ten sprzęt

:) aby łatwo można było przenosić go z samochodu do samochodu

:) upgrade nie może być kłopotliwy i kosztowny.

 

Czekam na porady.

zdrówko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc wszystko zależy od indywidualnych preferencji. Ja używam Automapy i jestem jej zagorzałym zwolennikiem, ale z doświadczenia wiem, że użytkownicy innych map optują za innymi produktami.

 

Zalety Automapy:

 

- dokładna mapa,

- współpracuje z szeroką gamą urządzeń,

- upgrade mapy 4 razy do roku, koszt rocznej aktualizacji 150 zł za mapę Polski, czyli relatywnie niedrogo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również polecam Automapę. Oprócz niej testowałem jeszcze Autopilot (dno) i MioMap 3.2 (w sumie niezłe, ale są pewne niedokładności w mapach). Używam Automapy na Mio p550 i jestem zadowolony :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem TomToma i Navigona. Obie są proste w obsłudze wręcz intuicyjnie. TomTom lepiej mi się widział z kilku powodów: ze znacznym wyprzedzeniem mówił gdzie skręcić, bardziej przejrzyste menu, zasilanie podpietę do wieszaka. Minus - znaczne rozmiary. Ale generalnie jestem za TomTomem. Ma komplet kabelków które można podpiąc do komputera, podładować z gniazdka 230 V.

Natomiast Navigon jest bardziej poręczny niż TomTom (łatwiej go zabrac ze sobą). Ale ma zasilanie wpinane wprost do urządzenia i za każdym razem trzeba wypinac i wpinać, wolniej chodzi i często jest tak, że mówi gdy przejedziesz zakręt heh. Brak kabelków do obsługi w domu.

Co do map to mam wrażenie, że ich pokrycie jest mniej więcej takie samo zarówno i w TT jak i Navi.

Takie są moje doświadczenie odnoście navi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie musisz też wybrać, czy potrzebujesz tylko i wyłącznie nawigację - wtedy możesz kupić typowy samochodowy zestaw nawigacyjny, czy może wolałbyś mieć bardziej wielofunkcyjne urządzenie - mówię o palmtopie z wbudowanym GPS, który nie tylko posłuży Ci jako nawigacja, lecz również jako kieszonkowy komputer, który może się łączyć z netem po WiFi albo z telefonem po BT.

 

Wszystko ma swoje wady i zalety. Zestawy czysto samochodwe są z reguły tańsze i bardziej intuicyjne w obsłudze (siłą rzeczy mają mniej funkcji), a palmtop będzie bardziej wszechstronny, ale zapewne także nieco droższy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z waszych wypowiedzi wynika, że zwrócić uwagę powinienem na automapę i Tomtoma.

Jak wygląda sprawa instalacji ? Trzeba ciągnąć kable z akumulatora czy wystarczy wpięcie do gniazdka zapalniczki? Czy konieczne jest instalowanie jakichś kabli antenowych?

Zdrówko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba żadnych kabli. Jak podładujesz w domu to powinna Ci bateria wystarczyć na większość podróży. Na dłuższe ładowarka samochodowa w gniazdku zapalniczki.

 

Polecam Automapę (używałem w palmtopie). Teraz używam Garmin Mobile XT w telefonie + zewnętrzny GPS za 140 zł i mapy mają porównywalną dokładność z Automapą, na pewno są lepsze niż TomTom. Jeżeli chcesz prosty interfejs przede wszystkim - Garmin albo TomTom. Jeżeli dokładne mapy - Automapa albo Garmin. Jeżeli jedno i drugie - zgadnij :(

 

Jak chcesz maksymalną przenośność to polecam Ci jakiś bardziej wypaśny telefon (typu Samsung i600 - polecam) + zewnętrzny GPS na bluetooth, który możesz używać także z laptopem. Kupujesz do każdego samochodu uniwersalny uchwyt (ale porządny), telefon i tak zawsze nosisz przy sobie, a GPS jest wielkości pudełka od zapałek i łapie sygnał nawet w plecaku czy kurtce, do tego zew. GPS działa na baterii kilkanaście godzin minimum. Telefon też tyle powinien. A zintegrowane urządzenia typu nawigatory i palmtopy - kilka godzin na nawigacji.

 

topol: Ja bym nie porównywał nawigacji do CB. Jak się jeździ przepisowo to CB jest niepotrzebne, natomiast nawigacja może być zawsze przydatna, nigdy nie możesz przewidzieć, gdzie będziesz musiał podjechać (zwłaszcza w dużym mieście).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!