Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

skaczące obroty


Martin_X

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od ponad pół roku jest posiadaczem Meganki III ph II z silnikiem 1,6 16V. W trakcie tych kilku miesięcy zaobserwowałem następujące, wg mnie dziwne zachowanie silnika:

1. Po odpaleniu, na zimnym silniku,i prze gazowaniu na jedynce (nazwijmy to szybszym ruszeniem), po odpuszczeniu gazu, obroty lekko falują 1400-1600. Przy powolnym ruszaniu z jedynki takich objawów nie ma. Trwa to chwilę, po czym się normuje, i później już nie występuje. Czy ktoś z Was spotkał się juz z takim przypadkiem?

2. W trakcie jazdy po rozpoczęciu hamowania przy prędkości pomiędzy 30-60 km/h, naciśnięcie hamulca powoduje sporadycznie wzrost obrotów na krótką chwilę.

Auto oczywiście jest na gwarancji, byłem już z tym w ASO, podpięli pod clipa, ale tam czysto, zero błędów.

Oczywiście jak byłem w ASO, to w/w objawy nie chciały wystąpić :(

Powiem tylko, ze jest to wq**** gdy zwalniasz i dotaczasz się do skrzyżowania, a tu silnik podnosi Ci obroty jakbyś chciał dać mu z kopyta.

Gwoli informacji, to kolejne moje auto z stajni z rombem (poprzednie Clio) i pierwszy raz obserwuję takie zachowanie silnika.

Ogólnie z komfortu jazdy jestem bardzo zadowolony, ale ten silnik nie daje mi spokoju.

Gdzie szukać takiej przyczyny zachowania silnika?

Może to błąd softu, skoro na clipie nie ma błędów z czujników?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Normalne że na zimnym silniku występują podwyższone obroty, ale nie falujące. Komputer stopniowo je zwiększa, albo zmniejsza aż do uzyskania 800 obr/min. Sprawdź czy te objawy występują na wyłączonym klima-troniku oraz bez włączonych świateł mijania.

2. Wzrost obrotów wskazuje na większe obciążenie silnika i komputer ratując się zwiększa obroty. I ile te obroty wzrastają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!