Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Regeneracja katalizatora


petro_m

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam problem z filtrem FAP

Kupiłem auto rok temu z przebiegiem 270000. Po niecałym roku użytkowania pojawił się komunikat o regeneracji filtra. Regenerację przeprowadził mi znajomy CLIPEM trwało ok 30 min, po zakończonej regeneracji program pokazywał zerowe zabrudzenie. Wymieniłem olej i zapomniałem o temacie. Niestety po ok 2 miesiącach i przejechaniu 1200km znowu pojawił się komunikat o regeneracji filtra a zaraz po nim ikona SERVICE (sprawdź wtryski). Doczytałem co nie co o wypalaniu i udałem się na przejażdżkę na 3-biegu (obroty silnika 2500-3000 obr) ok 10km. Nie zauważyłem zwiększonego spalania, a cały ten zabieg nie przyniósł żadnego rezultatu. Dodam, że w okolicy w której mieszkam nie znajdują się autostrady lub drogi szybkiego ruchu i bardzo ciężko jest utrzymać stałą prędkość i określone obroty silnika.

Czy można przeprowadzić wypalanie w jakiś inny sposób, bo zmiana oleju co 1200km po CLIPE nie jest optymistyczna wersja.

Pozdrawiam

 

 

lapka2.gif

Regulamin pkt.

5.6 - pl-literki

5.7 - ortografia. Aston76

 

Przepraszam za będy, to z pośpiechu.

Edytowane przez petro_m
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wszytkiego najlepszego w Nowym Roku <piwko>

 

Jeszcze nie rozwiązałem tematu a autko by sie przydało

Zastanawiam się czy wymiana oleju po wymuszonym wypalaniu CLIPEM jest konieczna,

olej jest świeży i przejechałm na nim 1200km :unsure: żal wymieniać

Zastanawiałem się też czy go nie wyjąć i nie wymyć myjką ciśnieniową lub wypalić palnikiem?

 

Co o tytm myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dzień dzisiejszy problem rozwiązany ( jak długo ? )

Wyjąłem filtr i dobrze wymyłem go myjką ciśnieniową.

Po zamontowaniu podłączyłem CLIPA i przeprowadziłem przyuczenie filtra regenerowanego.

Usunąłem błędy i na razie jest ok.

Pozdrawiam

 

PS

Uważam, że pochopne usuwanie filtra FAP nie jest rozsądnym posunięcie. Trzeba sprawdzić co powoduje zbyt szybkie jego zabrudzenie.

Ja odkryłem na swoim przykładzie, że wcześniej przeprowadzona regeneracja filtra przy zmianie oleju CLIPEM była zrobiona nieumiejętnie.

Znajomy który ją przeprowadzał, ot po prostu zapomniał " przyuczyć filtr " a tym samym nie zresetował licznika prób wypalania co spowodowało zaświecenie się kontrolki SERVICE .

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!