Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wskazania komputera, a realne spalanie


rkarolek

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli liczone są czasy wtrysków paliwa to częstotliwośc próbkowania = każdy wtrysk :?:

Przypuszczam że dane przesyłane są w cyklu ciagłym do jakiegoś epromu i na pdstawie jego zawartości przeliczane - wiec częstotliwość próbkowania traci znaczenie :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak więc paliwo (zuzyte) postojowe nie jest liczone - pierwszy czynnik zmniejszający.

Wtrące swoje trzy grosze. W Megance II paliwo spalane na postoju na 100 % :?: jest liczone gdyż jest to zauważalne zaraz po wykasowaniu stanów tymczasowych gdy wachania wskazań komputera są bardzie nieustabilizowane. :?:

Nie znam się na tych rzeczach aż tak dokładnie ale to wiem na pewno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ostatnio nad tym się zastanawiałem, w jeszcze rok czy dwa lata temu jak komputer podawał że spaliłem 57l to tankowałem właśnie tyle +-1l. Natomiast od jakiegoś czasu, gdy tankuję gdy komputer podaje 0 stanu, lub 57l zuzycia wchodzi mi maksymalnie 52, 53 litry. Wychodzi na to że wtrysk mniej podaje paliwa niż powinien wg komputera. Czy to nie powinno sugerować jakiejś małej,niazauważalnej niesprawności układu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...dają odpowiedź, a ja uważam że błedną - sugerują bowiem że niedokładności wynikają z niedoskonałości algorytmu pomiaru, a ja z uwagi że przez rok pomiar zawsze był u mnie prawidłowy - raczyłem podsunąć wytłumaczenie związane z pewną usterką czy zużyciem wtrysków mogące objawić się w postaci zbyt dużej lub małej ilości paliwa wtryskiwanej w danym momencie, o czym komputer ma prawo nie wiedzieć, lub ignorować z uwagi na zbyt małe odstępstwa od normy.

 

p.Coolesh

Forum jest po to aby wymieniać poglądy i uważałem że warto podsunąć i taką sugestię. Jeśli zależy ci na zmniejszeniu ilości nie potrzebnych postów - to zauważ że to raczej Twój post nic nie wzniósł do dyskusji mogącej wyjaśnić przyczyny takich błędów. No chyba że stwierdzenie "nie zawracajmy sobie tym głowę" czy "po co komu to jest potrzebne" wg Ciebie roziązuje całkowicie problem. W takim przypadku przepraszam za wtargnięcie w najwyraźniej zamknięty temat.

 

Uprasza się o trzymanie na wodzy swoich emocji, a wszelkie uwagi i prywatne animozje proszę przesyłać przez PW do adresata. - gojgien

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

z trasy wychodzi rzekłbym idealnie. Od startu/tankowania ,

do zatrzymania na kolejne tankowanie jednostki zgadzaja sie w dziesiątkach ->

wskazania komputera = wlane.

Z miastem i korkami zazwyczaj waha się w okolicy +/- 0,5 litra

bez względu na przejechane odległości. Nie leję mniej niż poniżej 3/4 wskazówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.. czy zużyciem wtrysków mogące objawić się w postaci zbyt dużej lub małej ilości paliwa wtryskiwanej w danym momencie, o czym komputer ma prawo nie wiedzieć, lub ignorować z uwagi na zbyt małe odstępstwa od normy.

Zużycie wtrysków z tego co sie orientuje nie ma znaczenia na ilość wtryskiwanego paliwa tylko na jakość jego rozproszenia - dawka jest ta sama, ale przy zniszczonych wtryskach ta sama dawka po prostu wlewa sie do cylindra.

Wydaje mi sie że ten parametr nie ma wpływu na wskazanie.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!