Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Nagłośnienie w Megane II


Rekomendowane odpowiedzi

Mam standardowy zestaw nagłośnieniowy MP3 z głośnikami 4x15. Muszę przyznać, że jest to dośc słaby zestaw w połączeniu z ostrzejszymi brzmieniami. Stąd moje pytanie - czy do fabrycznego radioodtwarzacza da się bez problemu założyć jakieś mocniejsze głośniki? Czy trzeba zmienić cały zestaw na inny - niefabryczny? Przyznaję, że ostatni raz naciąłem się na fabryczny audio :/ Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie narzekaj w fordach jest ZNACZNIE GORZEJ :]

 

i tak, glosniki mozna podpiac, zreszta w kazdym audio zasada jest prosta: posiadaj lepsze glosniki niz centrale. proponuje pionki, bardzo ladnie graja i w cale nie takie drogie, ewentualnie hertz'e ale to juz drozsza zabawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzy torxy. juz kombinowalem, jednak ciagle czasu nie mialem zeby to zrobic... musisz podniesc poddupnik, nejlepeij go wyciagnac z auta. jeden torx masz przy tym precie co po nim pas na dole jezdzi. bedzie to trzeba odkrecic zeby sciagnac plastyk. drugi jest kolo glosnika wlasnie schowany pod fotelem. zauwazysz dziure. trzeci torx jest pod ta miekka wykladzina z podlokietnikiem, ona jest na zatrzaskach, sciagasz do siebie (w strone srodka auta). po odkreceniu juz tylko trzeba to wytargac... :] i to tyle... :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to chyba jestem póki co skazany na fabryczny zestaw heh! Póki co gwaracja jest więc nie chce przekombinować niestety. Jedni mówią, że nawet dość grają głośniki, a ja twierdzę, że mógłby być lepszy efekt. No ale są gusta i guściki :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie ciekaw jestem czy do fabrycznego radia można podłaczyć mocniejsze głośniki zamiast 15W? Wkońcu nie trudno jest spalić, gorzej z wymianą później. Chodzi mi o przód bo tu łatwieszy dostęp, z tyłem gorzej. A jak nie to poczekam jeszcze trochę i wymienię cały zestaw na coś zupełnie innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale przeciez mocniejsze glosniki nie spala koncowek... jest nawet zasada ze glosniki to min 1.5x moc na koncowkach. jak radio ma 15W to glosnik min 22.5W. ja osobiscie mam np kino domowe: wyjscie 5x70W a przednie kolumny mam 2x160W i nic sie zlego nie dzieje.

 

spalic to mzona jak na 4Ohmy sie wrzuci glosniki 8Ohm (odwrotnie nic sie nei stanie), albo do radia 4x40W wrzucisz glosniki 20-35W. :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez fakt... ze np speakery 3x mocniejsze niz wyjscie na koncowce to juz przesada, zwyczajnie radio nie pociagnie glosnika, nie bedzie wystarczajaco mocy do ODPOWIEDNIEGO rozbujania membrany. rozsadny przedzial mocy glosnikow to "moc na koncowce" razy 1.3-2.3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!