Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Pompa paliwa 1.9dci


Łysy

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie potrzebuje Waszej porady i pomocy. Pacjent Scenic II phI 1.9dci 120KM 2005r. Autem przejechałem z PL do DE 1200km dwa dni temu. Już na granicy na stacji były problemy z uruchomieniem auta. Kręcił ale nie chciał zaskoczyć. Po kilku próbach udało się. Niestety już na miejscu dnia następnego auto odpaliło dopiero za 10 razem. Wczoraj kompletnie padło. Rozładowałem aku do końca i nie zapalił. Wsadziłem nowe aku dalej to samo - kręci próbuje zaskoczyć ale tak jakby nie dostawał paliwa. Wydawało mi się, że nie słyszę pompy paliwa przed rozruchem. Dzisiaj zadzwoniłem po ADAC - Scenic podpięty pod kompa i okazuje się, że pompa kaput. Klient z ADACa stwierdził iż pompa cokolwiek reaguje ale podaje tak mało, że nie ma możliwości odpalenia. I teraz moje pytanie - gdzie owa pompa paliwa się znajduje. I czy da radę ją wymienić samemu czy raczej warsztat. Przeszukałem trochę internetu i nie mogę nigdzie odszukać gdzie pompa siedzi.

Będę wdzięczny za wszelaką pomoc. Nie uśmiecha mi się wołać lawety z kraju i ciągnąc auta do PL.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek zobacz czy w ogóle paliwo dociera do wężyków za ręczną pompką paliwa do filtra i z filtra dalej. U mnie auto zgasło w trakcie jazdy i już nie zapaliło. Powodem był syf w ręcznej pompce który zablokował zaworek zwrotny w pompce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale najprościej sprawdź po prostu na przeźroczystych przewodach paliwa. Filtr kiedy był wymieniany? Możesz jeszcze pod pompować pompką i sprawdzić czy ruszy. Jeśli na prawdę padła pompa to raczej bez warsztatu się nie obejdzie. Pompa jest na tym samym pasku co rozrząd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paliwo w przewodzie za gruszką jest, gruszka twarda, po próbie odpalenia mięknie podpompuje dwa razy robi się twarda. Właśnie z filtrem jest zagadka bo wstyd się przyznać ale ja nie zmieniłem go od 35tys a kto wie ile poprzedni właściciel na nim zrobił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!