Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

gruszka turbiny się nie rusza


alvii

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Tak jak w temacie borykam się z problemem nie ruszającej się sztangi gruszki turbiny. Może na początek przedstawię troszkę historii. Jakiś rok temu miałem pewną przygodę i uszkodzeniu uległa cała lewa strona auta, a co za tym idzie IC poszedł w mak, zakupiłem wtedy jakąś najtańszą używkę z alledrogo, auto jakoś jeździło chociaż wydaje mi się że już wtedy brakowało mu mocy. W trakcie wakacji wyjechałem za naszą wschodnią granicę w celu zarobkowym i nie było mnie 3 miesiące, po tym czasie niestety hamulce padły ale tylko dlatego, że przerdzewiały przewody. Ostatnio z powodu dużej ilości czasu wolnego stwierdziłem, że poszperam troszkę do niej i w końcu po rozebraniu paru części w końcu zainteresowałem się gruszką turbiny, która się nie podnosi. więc na początek sprawdziłem przewody podciśnienia i wszystkie są całe i nic nie puszczają. Wyczyściłem EGR a nawet go zaślepiłem ale nic to nie daje. Do gruszki w końcu doprowadziłem ciśnienie i rusza się więc nie jest zepsuta. Z tego co stwierdziłem to elektrozawór do EGR jest uwalony bo nie daje żadnego onaku życia przy podłączonym napięciu jak i również coś mu w środku lata. Przewód, do kolektora ssącego, którego nie ma na zdjęciu ma rozcięcie ale nie jest ono tak duże żeby przepuszczać powietrze. Stwiedziłem więc, że nie mam odpowiedniego ciśnienia. Najbardziej mnie zastanawia fakt jak ta gruszka jest sterowana ponieważ jest podłączona prosto pod kolektor ssący, bez żadnego elektrozaworu, czy mógłby mi to ktoś wyjaśnić? Dostępu do komputera niestety nie mam, chyba że za słoną opłatą u jakieś "mechanika". chciałbym sprawdzić IC, przedowy do IC oraz pompe vacuum, tylko jak się do tego zabrać i jakie powinne być wartości ciśnień? A może wgl powienienem szukac gdzie indziej?

Z góry dziękuję za zainteresowanie

[cięcie] - nieregulaminowe zdjęcia

Edytowane przez damiar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewód, do kolektora ssącego, którego nie ma na zdjęciu ma rozcięcie ale nie jest ono tak duże żeby przepuszczać powietrze.

Tak się tylko Tobie wydaje. Zmień przewody i wtedy sprawdź. Skoro gruszka po podaniu podciśnienia się rusza to raczej jest sprawna. Co to znaczy brakowało mocy? Może przepływomierz walnięty albo IC zapchany a Ty rozbierasz pół auta? Po co? Zacznij od sprawdzenia przepływki i drożności IC.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!