Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

scenik rx4 ktoś posiada? kilka pytań:)


baksiu

Rekomendowane odpowiedzi

witam, dwa dni temu zakupiłem sobie takie autko, bardzo jestem z niego zadowolony, ale nie mogę znaleźć do niego żadnych materiałów.szukałem już na tym forum. i ściągałem już instrukcje scenica zwykłego 99-2001 mój scenik 2000 tak też postanowiłem ściągnąć. aczkolwiek nadal nie potrafię znaleźć przycisku od komputera pokładowego,którego rzekomo posiada. jak mógłbym to sprawdzić czy nie zostałem oszukany, czy może komputery były opcjonalnie? jeśli tak to który to jest przycisk? w wycieraczkach czy jakiś obok ?

 

pozdrawiam, szczęśliwy posiadacz scenika :?:

 

jeszcze jedno;p jeśli ktoś z was ma go w diesielu,ile wam pali :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak się składa że od prawie roku też jeżdżę takim scenikiem, tylko z silnikiem 1,9 dci. przy normalnej jeździe, w większości poza miastem, spalanie wychodzi na poziomie 6,5 l/100 km. tamkuję tylko verve, bo poprzednia megi pokazała że ma mniejszy apetyt na takie paliwko :?: . pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam Kolegę w RX4.

Pozwolisz, że się podłączę?

Pytanie 1: po przekręceniu kluczyka w okolicach deski rozdzielczej zaczyna coś buczeć. Dźwięk przypomina trochę działający silniczek od zamknięcia obiegu powietrza. Z tym, że buczenie nie ustaje i czasem zmienia się jego natężenie. Słyszeliście kiedyś takie coś??

Dodam, że auto ma fabryczne radio i automatyczną klimatyzację. Ale zdaje się, że to żadne z nich nie buczy.

Pytanie 2: do wymiany mam dwa całe drążki kierownicze i sworzeń wahacza. Czy drążki i sworzeń różnią się od tych ze zwykłego Scenica?? Po przeszukaniu w googlach nie znalazłem odpowiedzi.

Pytanie 3: czy poduszkę skrzyni biegów można regenerować??

Dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam kolegów ja też posiadam renault scenic RX4 1.9 dci wersja priwilage czy jakoś tak obsługa kompa jest na prawej manetce i poprostu dociskasz palcem i przełancza ci opcje ja mam też taki dziwny dźwięk jak przekręce zapłon też mnie to zastanawia ale nie mam pojęcia co to jest teraz mam jeszcze jeden problem samochód po prostu mi nie odpalił dziwna sprawa stało się to nagle podjechałem pod dom zgasiłem silnik i kiedy chciałem znowu wyjechać kręci i nie odpala sorki to drugi raz ale kiedy odczekałem troche zapalił na strzał to troche trwało około 30 minut nie wiem co jest grane normalnie nie było objawów auto paliło na rys a teraz niewiem ide szukać pomocy pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym buczeniem już było na forum. Sprawdźcie Koledzy czy to przypadkiem nie z okolicy lampki sufitowej i lusterka wstecznego. Jest tam taka turbinka z małym silniczkiem, pewnie od klimatyzacji, i to ona tak daje.

A drążki podejrzewam że nie są takie same, ponieważ w rx4 jest inne zawieszenie, ale głowy nie dam, sam jeszcze nie wymieniałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SirDuncan, jest to czujmik temperatury wnętrza buczy bo się obluzował występuje tylko w autach z klimatyzacją z możliwością ustalania konkretnej temperatury wnętrza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za odpowiedź.

 

Teraz gdy wiem czego szukać to udało się znaleźć na forum instrukcję (ze zdjęciami) jak można pozbyć się tego buczenia/brzęczenia. W życiu nie pomyślałbym, że to przy wstecznym lusterku. Wydawało mi się, że to spod deski rozdzielczej dochodzi.

 

Odnośnie zawieszenia to znalazłem na sieci info, że zawieszenie przednie RX4 jest prawie takie samo jak w zwykłym Scenicu, zatem drążki kierownicze powinny pasować ze zwykłego auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!