Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

czy skrzynia z ren 19 JB1 025 pasuje do Megi


soczek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam megi z 96 roku z silnikiem 1,6 8V a w niej skrzynkę na wykonczeniu. Mam możliwość kupienia skrzyni biegów z Renault 19 o oznaczeniu JB1 025. Czy ktos orientuje się i może mi powiedzieć czy taka skrzynia będzie mi pasować i czy jej przełożenia będą pasowały do mojego silnika? Pytam bo chciałbym uniknąć niespodzianek. Pozdrawiam i proszę o odpowiedź użytkowników będących w temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to możliwe, ale musisz podać informacje:

1. VIN obu aut (4 litery za VF1)

2. numer skrzyni biegów (z 19 już jest)

3. kod silnika obu aut (pierwsze 6 znaków)

to jest minimum, ażeby w Dialogys można coś sensownego znaleźć. Tak naprawdę konstrukcyjnie modele do MII mają wiele części wspólnych. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie ma szans żeby ta skrzynia mi podeszła i auto normalnie jeździło? własnie nie wiem skąd znaleść dobrą a tanią skrzynię. Na allegro skrzynie nie spadają poniżej 500 zł. Za to tą z renault 19 mam okazję kupić za 250 zł z gwarancją, ale nie jest to niestety JB1 1xx. Skrzynka u mnie w megi ma okropne luzy w dodatku hałasuje tak głośno, że jadąć 100 km/h nie słychać w ogóle co się do siebie mówi. Ten plik z rozspiską przełożeń niestety nie mówi mi nic, wcale go nie rozumiem. Bardzo proszę powiedzcie mi jeszcze gdzie znajduje się ten VIN i numer na skrzyni w megi? Dzisiaj to posprawdzam i napisze jakie są te numery, jeśli ktoś mi powie gdzie ich szukać. Dziękuję

 

[ Dodano: 2008-03-11, 12:29 ]

Bronius jaka będzie różnica między tym JB1 025 a JB1 1xx ? Jak może zachowywać się auto na tej 025 a jak na tej 1xx ? Czy to są kolosalne różnice w przełożeniach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bronius dłuższe czyli to znaczy że auto będzie jeździć szybciej ale wolniej sie rozpędzać? Czyli na skrzyni z któszymi biegami auto szybciej się rozpędza ale może jechać wolniej ? Jak to się ma np ze spalaniem w takim wypadku? Przypuśćmy że jeżdżę przeważnie 120 km/h to max w 4 osoby ? Na której z tych skrzyń przy takiej prędkości byłoby teoretycznie taniej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam opisane, ale po francusku i nic nie rozumiem z tego i tak. Niby półosie z megane i 19 są podobne bardzo jak nie takie same. Co do licznika włałsnie to nie wiadomo co to będzie. Nie wiem właśnie co to mam teraz za typ, ale wydaje mi się, że to i tak nieoryginalna skrzynia, ponieważ jadąc kolegi megi z tego samego roku i z takim samem silnikiem (nawet wyposażenie to samo i tapicerka w środku) jeździ się całkiem inaczej. Moje auto w dolnej partii obrotów jest strasznie słabe, dopiero po przekroczeniu 3200-3500 obrotów czuć że przyspiesza i to mocno. Co dziwne mogę się rozpędzić do 205 km/h !! Ale to do odcięcia kręcąc silnik na a4 próbowałem. Z kolei kolega pojechał max 185. Jak tylko będę miał możliwość zobacze co to mam tam włożone, bo tez strasznie mnie to ciekawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kocuper, jest zauważalna różnica, u siostry w htb 1.6 zmieniałem skrzynię i biegi wszystkie były tak samo ze stopniowane poza 5. biegiem, który w nowszej skrzyni jest trochę dłuższy. (a to była zmiana chyba z jb1 121 na jb1 164 - lub na odwrót)

 

soczek, w tym opisie to nie trzeba rozumieć bo liczą się cyferki, które po polsku czy po francusku znaczą to samo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!