Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Problem z odpalaniem Megi na mokro...


Rekomendowane odpowiedzi

Witam...problem jaki mam z moja Megi to ze nie chce odpalac np. z rana gdy jest mgla lub wieksza wilgoc...po myciu na myjce tez ma problem...ostatnio nawet zgasla mi jak uzylem spryskiwacza do szyb...wymienilem wiec kable...tak na poczatek...ale problem nadal sie pojawia...zastanawiam sie co moze byc tego przyczyna...zaraz jak konczy sie szyba przednia, pod maska jest caly ten aparat przypominajacy cewke...zastanawiam sie czy moze on nie jest gdzies nieszczelny...Megi ma przejechane 132000 na dzis dzien...powiem jeszcze ze jak tak sobie zamoknie i odpalam to kreci kreci i dopiero jak odpuszcze kluczyk to zaskoczy jak by na jednym tloku....po (czasem naprawde dlugin) cheblowaniu jak juz zapali chodzi jak by nie na wszystkie swiece (ktore tez wymienilem)...ale po chwili sie stabilizuje i jest git...jesli ma ktos jakis pomysl na bolaczke Megi to bede wdzieczny...Pozdrawiam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jest cos takiego...tam jest (z tego co pamietam) taki palec co rozdziela zaplon...to sie chyba nazywa kopulka...patrz w sumie nie sprawdzilem...jest troche brudna jak to w silniku...zastanawiam sie tylko czy az od spryskiwacza by sie cos psulo??...w sumie nie zawsze ale raz sie zdazylo...sprawdze jutro bo dzis pada w Poznaniu...dam info czy pomoglo....Pozdro daniel500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze spryskiwaczem to mogł byc przypadek.Czasami wydaje sie ze rozdzielacz wyglada na czysty,nie peknięty ale jednak...Obejrzyj go dokładnie.Najlepiej w nocy odpal auto i poogladaj ze wszystkich stron czy nie widac iskry smigajacej po tym elemencie( no chyba ze przeskakuje wewnątrz)

Inną przyczyną moze byc niesprawnośc ktoregoś z czujnikow podających sygnał to sterownika silnika ( komputera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wieniek,a czy masz uszczelke na przegrodzie czołowej?Tą ktora uszczelnia komore silnika ( uszcelka dotyka do maski gdy jest ona zamknieta) własnie przed dostwaniem sie wody spływajacej z podszybia ( po tych plastkikach w których zamocowane sa wycieraczki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!