Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Meganka jako pierwszy samochód


shagreen

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki mały problem. Chce kupić pierwszy samochód i zastanawiam się nad renaut migane I. Chciałbym coś ekonomicznego żeby nie za dużo paliło najlepiej coś w gazie :]. Czy Meganka będzie dobrą propozycją na pierwszy samochód dla studenta których chciałby coś ekonomicznego? W jakimś wątku pisaliście że warto wybrać się po Megane do Niemiec, tam w LPG nic nie znajdę ale może coś dieselku byłoby tanie w eksploatacji. Ogólnie części są dostępne do tych samochodów? I jakie są koszty napraw? Pochłoną portfel studenta?

P.S. Chciałbym wydać ok. 10 000 PLN więc czy w ogóle Meganki w takiej cenie są warte uwagi czy to raczej jeżdżący szrot?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem też meg jako pierwsze auto i jestem studentem i wbrew obiegowej opinii co do francuskich aut że się co chwilę psuja, i takie tam muszę powiedzieć, że jeździ mi się wspaniale. Swoja kupiłem od pierwszego właściciela z Niemiec za 7900. Wymieniłem eksploatacyjne części i nić się nie psuje, autko jest oszczędne a części sa bardzo łatwo dostępne i tanie :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chociaż Megi to moje 3cie auto (wcześniej Fiat 126p, Polonez Caro), to jestem studentem - i stać mnie na utrzymanie Megi. Pali około 7/8 l w mieście i około 6/6,5 na trasie. Części - póki co wymieniłem to co było potrzebne (filtry, olej, chłodnicę [zaczęła ciec]) i jeżdżę.

 

Renault Megane jest autem eleganckim i komfortowym. Nie zamieniłbym na żadne inne (ew najnowsza Renault Laguna - nieosiągalna). Nie wyobrażam sobie bym mógł tłuc się jakimś Oplem czy VW - to nie to samo!

 

Radzę Ci kupić dobrze utrzymaną Megane.

 

Mój sąsiad (około 50tki) kupił ostatnio używaną Megane z 97 roku (wersja 1.4 eco) z przebiegiem 90 tyś oryginalnym!!! I sobie chwali bardzo.

 

Namawiam Cię do kupna Megi - jeśli wymienisz w niej to co trzeba i będziesz o nią dbał to nie bęzie Ci się psuła za bardzo!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj kolejny student jezdzacy Megane :?:

 

To tez moje pierwsze auto, mam ja jakies 1,5 roku i jak na razie wymieniam tylko czesci eksploatatyjne (rozrząd, plyny, filtry, lozyska, gumy w zaiweszeniu). No i raz musialem wymienic amortyzatory z tylu bo mi sie jeden zlamal, ale to wada fabryczna kombi (kombi czy wszystkich?).

 

Szczerze polecam :?: Nawet na benzynie (w moim przypadku 1.4 16v) da sie jezdzic i nie trzepie strasznie po kieszeni :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolejnt student-uczucia mieszane dot, aatyjnośc/kosztów megane. ludziom którzy szukają czegos ekonomicznego polecam silink 1,4 eco i wtedy obędzie się bez gazu. zrób sobie kalkulację po ilu km zwróci Ci się koszt LPG, obstawiam że sie nie opłaci montowanie instalki.

a jezeli liczysz każdą złotwkę i chcesz sobie kupi auto które zupełni nie będzie bic po kieszeni zapraszam do kupna matiza po emerycie (bardzo dobre auto za rozsądne pieniądze)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadzam się z Human Resources, że kupno wersji 1.4 eco jest dobrym pomysłem - powód: dużo takich meganek kupili ludzie mało jeżdżący bo to była najtańsza wersja w ofercie i da się kupić 10 letnie autko z przebiegiem ok. 80-100 kkm, od pierwszego właściciela, bezwypadkowe, zawsze w ASO serwisowane. Niestety inne silniki z takimi okazjami praktycznie się nie pojawiają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Ja kupiłem Diesla z grudnia 2004r. i miał przebieg 116 tyś. Więc wychodzi niecałe 40 tyś na rok. Jedyna zaleta to to, że takie samochody były jeżdżone zazwyczaj na dłuższych trasach... a wiadomo, ze Diesel najbardziej się męczy jak jest zimny na krótkich trasach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA również polecam meganke mam moją niecały rok i jestem z niej bardzo zadowolony na razie odpukać leję benzyne i to wszystko :?: mam silnik 1.4 fajny tylko troche słaby ale do normalnej jazdy zupełnie wystarcza :?: Naprawde polecam te autko :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez jestem studentem w sumie megane to moje drugie auto, wczesniej bylo Pajero 2.6l :?: , ale nie narzekam praktycznie autko mi sie nie psuje i wymieniam tylko czesci eksplatacyjne :?: i łanie wyglada a nie jak te golfy feeee

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!