Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Nie działa klimatyzacja, dziś sprawdzałem żaróweczką na kablach do sprężarki podczas pracy silnika i nic zero prądu w pinach. Na kostce czujnika ciśnienia (3 piny) też brak zasilania. Bezpieczniki wszystkie sprawne. Czy ja coś źle sprawdzam tą żarówką czy co??? Kabel minusowy na aku a plusem po pinach, zero reakcji. Układ napełniany rok temu i też nie było klimy, bo sprężarka nie działa,bo prądu nie ma. Może to jakaś błaha rzecz zanim dam do mechanika. Dajcie jakieś porady.

Edytowane przez luzikmen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Pewnie Przemowi chodziło o taki mostek tylko ludzie piszą że nie zawsze działa... Tylko że czujniki są 3 i 4 pinowe...

post-20686-0-81876200-1437764879.txt

Na czujniku ciśnienia sprawdź czy jest +12V na pinie C po włączeniu klimy jeżeli nie ma to sprawdź przekaźnik lub go wyciągnij i połącz pin 30 z 87 powinno wtedy być +12V na czujniku pin C i na sprężarce.

Jeżeli pojawi się +12V to sprawdź najpierw przekaźnik , później piny przekaźnika 85 i 86 na jednym powiano być +12V po stacyjce na drugim masa po włączeniu klimy ,jeżeli nie będzie masy to w panelu klimy podłącz masę do B4 lub B5 nie pamiętam już. Jeżeli zadziała po podaniu masy na panel to znaczy że komputer wtrysku nie daje zgody na uruchomienie klimy.

post-20686-0-07405800-1437765288_thumb.jpg

Edytowane przez Merkaba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK sprawdzę.Ale sprężarkę sprawdziłem w taki sposób że podpiołem minus i po lekkim podniesieniu przekażnika i dotkmięciu minusem w styk sprężarka zadziałała.

 

lapka2.gif

Regulamin pkt.

5.6 - pl-literki

5.7 - ortografia. Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!